Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

BEAUTY: Botox pro začátečníky. Ano či ne?

Veronika Štefanová/11.4.2016

Pokud jste v posledních letech plakala, mračila se, nebo jak doufáme, hlavně se smála, na obličeji vám začaly zůstávat stopy v podově vrásek, především v oblastech, kterými jste své emoce nechala prostupovat nejvíc. Lidský obličej se skládá z dvaačtyřiceti svalů a kůže samotná je jen jeden až dva milimetry tenká, takže ji svaly logicky postupem času přetvářejí k obrazu svému. Samozřejmě je rozdíl mezi vějířky od smíchu kolem očí, ty jsou podle nás dost sexy, a podmračenou vráskou mezi očima či pokleslými koutky úst. Větší tendence k vzniku mimických vrásek v určitých partiích obličeje je pak z velké části dána i geneticky, podívejte se na svou maminku nebo tátu... No a botox je zatím jediná známá metoda, která umí zablokovat přenos nervových vzruchů na sval, tím omezit jeho pohyb a prohlubování vrásek zastavit. 

Kdy s ním začít?

Nejlepší čas pro první aplikaci botoxu je po třicítce, protože funguje hlavně jako prevence toho, aby se mimické vrásky dále neprohlubovaly, nijak zázračně totiž nevyhlazuje. Tvorbu vrásky prostě jen na čas zastaví. "Pokud už je vráska zafixováná, tedy je tam i klidově viditelná brázda, botox ji sice trošku vyhladí, ale ne úplně, a je potřeba přistoupit i k jiným řešením, jako jsou různé výplně, které se pak třeba s botoxem kobinují," říká MUDr. Gréta Wohlová. "Ovšem jako ve všem ostatním v životě, i tady je dobré najít zlatou střední cestu." dodává. 

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole