Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

8 chyb, které děláte při holení

Bára Cihlová/6.8.2015
Dokonalé nohy krok za krokem. 

Hladce oholené nohy nebo podpaží jsou v dnešní době naprostá nutnost. A ačkoliv patří do denní rutiny snad každé z nás, existuje několik chyb, kterých se čas od času při holení dopouštíme všechny. Které chyby to jsou a proč byste si jich napříště měla vyvarovat?

1. Začnete si holit nohy hned jak vlezete do sprchy

Je jasné, že svoji ranní rutinu za sebou chcete mít co možná nejdříve. Pokud ale chvíli počkáte a nohy začnete holit až po deseti minutách, chloupky dostanou možnost změknout a póry v kůži se vám lépe otevřou. Holení tak pro vás bude snazší a bude i šetrnější k vaší pokožce.

2. Holíte se ráno namísto večer

Věděli jste, že pokud si nohy oholíte večer, hladká kůže vám mnohem déle vydrží? Navíc se vám přes noc kůže kolem chloupků zahojí a snížíte si tak riziko tvorby nepříjemných pupínků. 

3. Nepoužíváte gel na holení, nebo hůř, používáte mýdlo

Je jedno, jak moc zrovna spěcháte, odolejte pokušení rychle se oholit “nasucho”. Použitím gelu snížíte riziko případného poranění nebo říznutí. Obyčejné mýdlo ale při holení vynechte – příliš vysušuje a riziko pořezání se s ním naopak zvětšuje. 

4. Používáte jednorázové žiletky

Jednorázová holítka jsou v pořádku jednou za čas, když se například chystáte na dovolenou, doma se jim ale vyhněte. Investujte raději do holítek se čtyřmi nebo pěti břity, které vám za a) zajistí lepší oholení na delší dobu, a za b) se s nimi neporaníte v oblastech jako jsou kotníky nebo kolena.

5. Nevyměňujete hlavici holítka dostatečně často

Ani sebelepší holící prostředek vám nebude k ničemu, pokud nebudete pravidelně vyměňovat jeho hlavici. Tu byste měli měnit každých pět až deset holení. Staré žiletky nejsou jen neefektivní, zaděláváte si s nimi navíc i na nepříjemné pupínky, protože přenáší bakterie a infekce.

6. Holíte si nohy pouze proti směru růstu chloupků

Ačkoliv to může na první pohled vypadat jako dobrý nápad, opak je pravdou. Postupujte nejprve po směru, abyste zabránily podráždění pokožky. Teprve pak přejděte na holení proti směru růstu chloupků, které vám zajistí dokonalé oholení. 

7. Podceňujete důležitost peelingu

Věděli jste, že nepříjemnému zarůstání chloupků můžete snadno zabránit? Stačí před holením provést jemný peeling, kterým odstraníte zbytky odumřelé kůže a zároveň jím chloupky na holení připravíte.

8. Po holení nepoužíváte zklidňující krém

Pokud se stále divíte, proč máte po holení na nohou pupínky, ačkoliv zásadně postupujete správně, dost možná je to proto, že po holení nepoužíváte zklidňující krém. Ten pleť podrážděnou holením viditelně zklidňuje a zjemňuje, takže se pak můžete těšit z krásných a hladkých nohou. 

Foto: Pinterest.com

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama