Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

4 způsoby, jak udržovat pleť mladou

8.10.2015

I když jsme jako ženy od přírody krásné, občas to chce nějakou vychytávku, abychom byly se svým vzhledem ještě více spokojené. Zatímco některé ženy se přiklánějí k plastickým operacím, stále více jich volí jemnější formy úpravy pleti. Ať už jsou to kvalitní krémy nebo umění estetické medicíny.

Jaké možnosti tedy máme, pokud chceme pleť  udržovat mladou? 

1. Kvalitní krém.

Vhodný krém bychom měly používat všechny bez ohledu na věk. Především pak po třicítce je potřeba věnovat pleti větší péči a sáhnout po prvních anti-agingových přípravcích. Kvalitní krémy a séra jsou samozřejmě dražší, protože obsahují účinné látky, na přípravcích se ale nevyplácí šetřit. Nemusíte nutně vybírat ty nejdražší krémy, ne vždy totiž znamená, že čím je přípravek dražší, tím lepší. Vybírejte však kvalitní péči podle typu vaší pleti a podle vlastního pocitu. 

Výhoda: Široký výběr krémů pro všechny typy pleti a cenová dostupnost. 

Nevýhoda: Přípravky je potřeba používat pravidelně, jinak se pleť může velice rychle vrátit do původního stavu. Na výsledek si navíc počkáte i pár týdnů. 

2. Doplňky stravy

Podpořit omlazení užíváním doplňků stravy je u žen také velmi oblíbené. V nabídce lékáren jsou produkty, které obsahují přírodní výtažky, esenciální aminokyseliny anebo účinné vitamíny, jako jsou biotin, selen, zinek, vápník, jód, vitamin B2, C, D anebo hořčík. 

Výhoda: Dostupnost a jednoduché užívání. 

Nevýhoda: Aby takové doplňky měly svůj význam, je třeba je brát jako ne všemocné, ale jen jako pomocníka k další, vnější péči. Důležitá je také pravidelnost. 

3. Zázračné zlaté nitě

Jednoduché zákroky prováděné na klinikách estetické medicíny jsou u žen stále více populární. Příkladem jsou například zázračné zlaté nitě, které pleť okamžitě zpevní a omladí. Vzhledem k tomu, že se zákrok provádí pouze za lokální anestezie, může po něm klientka ihned odejít domů či do práce. Lékař aplikuje pod kůži nitě z 24karátového zlata. Ty aktivují kožní buňky, které vytváří kolagen, elastin a nové kapiláry, díky nimž vypadá pleť i o několik let mladší. Tuhle metodu provádí například na klinice estetické medicíny Mediestetik.

Výhoda: K zákroku není potřeba skalpel a zákrok je hotový během hodiny pouze za pomocí jehly. Efekt je navíc okamžitý a vydrží až 10 let. 

Nevýhoda: Vysoká cena, která se pohybuje od 18 tisíc korun. 

4. Plastická operace

I když je dnes plastická chirurgie na velmi vysoké úrovni, stále vídáme děsivé fotografie nepovedených plastických operací, rty napíchanými botoxem počínaje a nosem ala Michael Jackson konče. Plastické operace se zaměřují na určitou oblast; neomlazují tedy pleť jako takovou, ale pouze celkový vzhled. 

Výhoda: Pomocí plastické operace můžete vylepšit téměř každou část vašeho těla. 

Nevýhoda: Použití skalpelu, ze kterého vždy pramení určité riziko, nutná rekonvalescence po zákroku plus vysoká cena, která se často pohybuje v řádech desítek tisíc korun. 

Foto: Pinterest.com

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole