Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Královna se vyjádřila velmi emotivně ke koronaviru 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images, Instagram/20.3.2020
“Všichni máme nesmírně důležitou roli i jako jednotlivci – dnes, v následujících dnech, týdnech a měsících. Mnoho z nás bude muset hledat nové cesty, jak zůstat v kontaktu a zajistit, aby byli všichni milovaní v pořádku. Je před námi výzva.” 
Reklama

Její výsost Alžběta II. po dlouhém tichu konečně prolomila mlčení ohledně epidemikoronaviru. Postoj Británie k této krizi byl do teď velmi laxní a až nyní začíná ostrovní země zavírat školy a nařizuje karanténu. Královna se stěhuje do hradu Windsor a její diář byl vyprázdněn. Není asi potřeba zmiňovat, že jako 93. letá, patří do velmi ohrožené skupiny. Proto již pro ni není v Buckinghamském paláci v centru Londýna bezpečno. 

Jak dnes já i Philip přijíždíme do Windsoru, víme, že mnoho rodin v Británii a po celém světě, vstupuje do období nejistoty a obav. Všem nám bylo doporučeno změnit naši běžnou rutinu a klasický život, pro větší dobro komunity, ve které žijeme, abychom ochránili ty nejzranitelnější. Časy jako jsou tyhle mi připomínají naši národní historii, kdy se lidé dokázali semknout a soustředit svoje snahy k jednomu cíli. Jsme nesmírně vděční za expertizu a odhodlání našich vědců, lékařů, záchranářů a veřejných služeb, dnes více než kdy jindy v minulosti. Všichni máme nesmírně důležitou roli i jako jednotlivci – dnes, v následujících dnech, týdnech a měsících. Mnoho z nás bude muset hledat nové cesty, jak zůstat v kontaktu a zajistit, aby byli všichni milovaní v pořádku. Je před námi výzva. Můžete si být jistí, že já a moje rodina jsme připraveni na to, sehrát svou roli. Elizabeth R” 

Nechte si zaslat aktuální číslo Marie Claire až domů za stejnou cenu jako na stáncích po celé České republice. Neplaťte ani poštovné! Objednávejte zde.

Čtěte také: Tom Hanks promluvil o svých zkušenostech s koronavirem

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama
Reklama
Reklama