Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Královna konečně prolomila mlčení ohledně Meghan a Harryho a vydala prohlášení! 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/14.1.2020
“Ačkoliv bychom preferovali, aby setrvali jakožto pracující členové královské rodiny, respektujeme a chápeme jejich přání žít více nezávislý život.”   
Reklama

V pondělí se uskutečnil všemi velmi očekávaný Sandringhamský summit důležitých členů královské rodiny, kde se diskutovalo, za jejich účasti, o osudu vévody a vévodkyně ze Sussexu. Podle královny byla tato debata velmi “konstruktivní”. V prohlášení, které Alžběta II. vydala bezprostředně po tomto setkání uvedla: “Harry a Meghan dali jasně najevo, že nechtějí ve svém novém životě spoléhat na veřejné prostředky. Bylo proto stanoveno přechodné období, během kterého budou vévoda a vévodkyně trávit čas v Kanadě i Velké Británii.”  

Zde je celé prohlášení královny: 

“Dnes vedla moje rodina velmi konstruktivní debatu o budoucnosti mého vnuka a jeho rodiny. Moje rodina a já plně podporujeme Harryho a Meghaninu touhu vytvořit si nový život. Ačkoliv bychom preferovali, aby setrvali jakožto pracující členové královské rodiny, respektujeme a chápeme jejich přání žít více nezávislý život, zatímco zůstanou cennou součástí mojí rodinyHarry a Meghan dali jasně najevo, že nechtějí ve svém novém životě spoléhat na veřejné prostředky. Bylo proto stanoveno přechodné období, během kterého budou vévoda a vévodkyně trávit čas v Kanadě i Velké Británii. Jde o složité záležitosti, které musí rodina vyřešit a je třeba ještě udělat spoustu práce, ale požádala jsem o to, aby finální rozhodnutí padla v následujících dnech. 

Toto prohlášení prošlo asi týden poté, co Harry a Meghan oznámili, že se chtějí vzdát svých královských rolí. Zajímavé je, že v něm královna ani jednou nepoužila jejich tituly. Může to být ale z důvodu toho, že si je po této změně nebudou moci ponechat. Co nás dále zajímá je fakt, kde bude mladý pár žít. Její veličenstvo uvedlo, že budou dělit svůj čas mezi Kanadu a Británii, ale faktem je, že i jejich psi jsou již přestěhováni za oceán.  

Čtěte také: MEGXIT: Královna svolala radu, kde se rozhodne osud Harryho a Meghan

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama
Reklama
Reklama