Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Královna Alžběta II. právě přidala svůj první příspěvek na Instagram  

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/9.3.2019
Sociální média už dobyla i Buckinghamský palác. 

Čtyři roky poté, co britská panovnice poprvé použila Twitter ve Vědeckém muzeu, se nyní historie opakuje – tedy až na to, že teď “postla” svou první instagramovou fotku v životě. Pokud si ale myslíte, že to bylo selfíčko, jste na omylu. Alžběta sdílela dopis napsaný jejímu pra pra pradědečkovi Princi Albertovi a přidala k němu dlouhý popisek, ve kterém vysvětluje význam tohoto listu. A jestliže očekáváte záplavu smajlíku, tak vás také musíme zklamat. Královna totiž žádné nepoužila.  

“Dnes, když navštěvuji Vědecké muzeum, zajímalo mě, jestli dohledám dopis z královských archivů, který byl napsán roku 1843 mému pra pra pra dědečkovi Princi Albertovi,” řekla její výsost Alžběta. “Charles Babbage (pozn. red.: autor dopisu) je zapsán jako světový průkopník v oblasti počítačové techniky a navrhl diferenční stroj, který měl Prince Albert možnost vidět v roce 1843. V dopise Babbage píše královně Victorii a Princi Albertovi o vynálezu analytického stroje, na jehož základě byly vytvořeny první počítačové programy Adou Lovelace, dcerou Lorda Byrona. Dnes jsem měla to potěšení dozvědět se něco o iniciativě dětských programátorů a přijde mi proto vhodné, abych publikovala tento instagramový post ve Vědeckém muzeu, které dlouhodobě prosazuje technologie, inovace a inspiruje další generaci vynálezců.”  

Tento příspěvek doslova zbořil internet. Již během hodiny, co byl zveřejněn dostal kolem dvaceti tisíc lajků. Ale očekávali jste něco jiného, když jde o “influencerku modré krve”?  

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama