Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

KOŠICE FASHION WEEK & Summit: Udržitelná móda a nové trendy

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Archiv/18.11.2019
Město Košice se na pár dní stalo centrem evropské módy! Od 6. do 9. listopadu zde proběhl mezinárodní fashion projekt Košice Fashion Week & Summit. Již šestý ročník této akce navštívilo 4500 návštěvníků a profesionálů ze šesti zemí.  

V rámci akce Košice Fashion Week & Summit bylo možné vidět 32 módních návrhářů a značek, 15 módních přehlídek a mnoho dalších doprovodných akcí, jako jsou výstavy, pop-up story, přednášky, workshopy, panelové diskuse atd.  

Hlavním tématem tohoto ročníku byla udržitelná, etická móda a inovace, toto téma reprezentovalo mnoho známých návrhářů - mimo jiné i Jiří Kalfař, který dokonce tento rok získal prestižní ocenění Chambre Monegasque De La Mode – Innovation Award. Slovenské návrháře zastupovali Ida Sándor, Jitka Klett, Mišena Juhász, Jana Polak a její Fashion Kid Lab a Zuzana Haková. Mezi prezentovanými značkami proběhla i přehlídka Mystic Day. Martina Benešová představila svojí novou kolekci udržitelůné módy, Barbora Peuch a Zuzana Šebeková zase svojí liniii Generácia F. 

Košice Fashion Week & Summit je každoročně jednou z nejvýraznějších módní událostí na Slovensku a úspěšně se projekt zařadil mezi ostatní významné módní události podle mezinárodního konceptu Fashion Week ve světě. 

V letošním roce proběhl v rámci programu za podpory Visegradského fondu mezinárodní start-up pro mladé talenty z V4 s názvem European Fashion Accelerator a na evropský trh byl uveden portál pracovních příležitostí v kreativním průmyslu s názvem EFA+JOBS, který propojuje kreativce s byznysem podpořený Nadací Vodafone.  

Program nabídl novou platformu profesionálních přednášek a workshopů s cílem podpořit a rozvíjet talenty v kreativním průmyslu. Naše pozvání přijali respektovaní zahraniční speakeři a lektoři.  

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama