Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

KORONAVIRUS: Čeští návrháři pomáhají!

text: Jan Boublík foto: archiv návrhářek/17.3.2020
Jak se zhoršuje situace kolem šíření nákazy nového koronaviru COVID-19, hlásí se s pomocí i čeští návrháři. Nezásobenou společnost se snaží opatřit rouškami vyrobenými v jejich dílnách. „Měl by to dělat každý, kdo má možnost,“ dodávají.

Na pomoc přispěchaly například Petra Balvínová, Hana Fřišonsová či Kateřina Geislerová. Fungují jako jednotlivci i jako iniciátoři. Sama Hanka nestíhá našít velké množství - i tak je ale přesvědčena, že každý, kdo má tu možnost, by měl roušky vyrábět. „Nemám dílnu, takže toho moc sama nestihnu. Každý by měl šít...kdo může,“ tvrdí. Petra Balvínová zas vypomohla s částí šedesáti roušek pro klienty zařízení Domov Alzheimer v Roztokách. Z nedostatku pomůcek je rozhořčená. „Jsem neskutečně naštvaná! Pokud nebyli schopni zajistit ochranné pomůcky pro zdravotnictví a firmy co musí v tomto pracovat, tak to beru jako selhání,“ uvedla návrhářka na svém Facebooku.

Pod hastagem #rouskanenihamba se zas do výroby nezbytnosti posledních dní celostátní karantény opřeli studenti Ateliéru módní tvorby na UMPRUM. Kateřina Geislerová zas na svých sociálních sítích přiznává až deset tisíc objednávek. Ambice vybavit lékárny, nebo alespoň zmírnit nedostatek? Snahy, které jsou dojemné a probouzí v nás solidaritu a pocit bezpečí. Děkujeme, že máme tak skvělé návrhářky! 

Nechte si zaslat aktuální číslo Marie Claire až domů za stejnou cenu jako na stáncích po celé České republice. Neplaťte ani poštovné! Objednávejte zde.  

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole