Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Kondomy a víno jako dárek od šéfa?!?

Text: Ludmila Hamplová, Foto: Getty images/29.7.2019
Jestli pracujete jako sekretářka, máte být šéfovi povolná, vzkazuje supermarket.

Vypadá to jako hodně hloupý sexistický vtip, ale je to skutečnost. Sekretářky jsou tu od toho, aby plnily sexuální přání svých nadřízených, a proto je pro ně vhodným dárkem lahev vína s balíčkem kondomů. Přesně tuto nabídku inzeroval mezinárodní řetězec supermarketů Circle K v Mexiku ke Dni sekretářek. „Oslavte tento den tím správným způsobem, pokud víte, co tím myslíme,“ stálo v reklamě zobrazující ženu v sukni poblíž kancelářské židle, která se objevila na sociálních sítích.

Na urážlivou reklamu upozornila mexická senátorka Patricia Mercado na svém twitterovém účtu. Podle ní tato reklama není jen sexistická, ale také šíří genderové stereotypy a nenávist k ženám tím, že „předpokládá, že si sekretářky zaslouží jako uznání sex“. Navíc tato reklama také podporuje sexuální obtěžování a šikanu v zaměstnání. „Potřebujeme, aby se mexická podnikatelská komunita zapojila do boje za vymýcení tohoto násilí a obtěžování v práci“, citoval senátorku britský deník The Independent.

Až na základě vlny nevole, kterou reklama vyvolala, se řetězec Circle K omluvil s tím, že „společnost přijala potřebná opatření, aby se něco takového už neopakovalo“. Mluvčí společnosti pak v prohlášení pro tisk uvedl, že společnost celé situace „hluboce lituje“ a nikdy prý nezamýšlela „podporovat jakékoliv genderové stereotypy“.

Čtěte také:
Pozor! Online reklamy teď cílí i na vaše emoce
BDSM pivo? O jeho osudu rozhodne online hlasování
5 Případů, kdy sestry Kardashian-Jenner pobouřily společnost 

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole