Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Kolik utratíte za kosmetiku, kterou nikdy nepoužijete? 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Unsplash/13.9.2018
Tak takovou částku jste jistě nečekali!

Všechny jsme vinny tím, že si čas od času koupíme rtěnku, jejíž odstín již máme doma nejmíň třikrát, limitovanou edici highlighteru, která zkrátka vypadá příliš dobře na to, abychom ho nechaly v ležet v regálu či nutně musíme mít stejný lak na nehty jako naše kamarádka. Co mají tyto produkty společného? Pravděpodobně je použijete maximálně jednou. Impulsivní koupě jsou zábava, ovšem víte, kolik za takové kousky zaplatíte?  

Podle výzkumu citovaném v Daily Mailu utratí běžná žena za svůj život v průměru 5 milionů korun za kosmetické výrobky, pro které ve finále nenajde využití. To odpovídá přibližně 5 856 produktům a většinou opravdu upotřebí pouze 10 % z toho, co doopravdy koupí. Zdá se vám tato částka alarmující? Nám také. Proto příště, než zatoužíte po modrých stínech či padesátém make-upu v řadě, u kterého vám nebude sedět odstín, nejdříve si vzpomeňte na toto číslo. Pokud ani to nepomůže, podívejte se alespoň na datum spotřeby u kosmetických výrobků, se kterými jdete ke kase. Zatímco řasenka vydrží většinou opravdu krátce - jakmile ji jednou otevřete, rtěnku si můžete bezstarostně užívat až 18 měsíců.  

 

 

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole