Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Když řeknete designérovi “udělej boží boty” a on to vezme opravdu doslova 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Instagram/12.11.2019
Jestli nosí ďábel Pradu, potom Bůh nosí Nike Air Max 97’s. 

Pokud se vám někdy zdá, že se společnost stále více vzdaluje od božího světla, stačí jedna kolaborace fashion značek a je vystaráno. Brooklynský brand MSCHF se spojil s Nikem a vytvořili spolu takzvané “Jesus shoe” - neboli Ježíšovy boty. Jsou to Nike Air Max 97's, stojí 1425 dolarů a už jsou vyprodané! 

 

A co dělá tyto tenisky tak božské? V podrážkách mají svěcenou vodu přímo z řeky Jordán z Izraele, takže prakticky chodíte po vodě jako sám Ježíš... Mimo jiné je ale také zdobí krucifix a nechybí ani červená barva vložky podle vatikánských tradic. A jelikož osvíceným bytostem nikdy nesmrdí nohy, voní tato obuv po kadidle.  

Pokud se vám právě zdá, že si z vás spíš už někdo dělá srandu, máte skoro pravdu. Poté, co MSCHF boty uvedl do prodeje, vyjádřil se k nim i obchodní ředitel značky Daniel Greenberg. Společnost v podstatě chtěla poukázat na to, jak jsou často spolupráce dnešních značek absurdní. A něž s tímto projektem přišli, zeptali se sami sebe: “Jak by asi vypadala kolaborace s Ježíšem?”  

“Vatikán má šílený styl, pokud si ho prohlížíte zblízka - husté výšivky, bláznivé klobouky, všechno vykládané zlatem - chtěli jsme, aby to naše boty odrážely,” stálo v tiskové zprávě.  

Tyto speciální Nike se původně prodávaly za 1425 dolarů ovšem jejich okamžité vyprodání způsobilo, že mají nyní hodnotu až osminásobku původní ceny! A mimochodem, už si je stihl koupit i rapper Drake. Bože, měj nad námi slitování.  

Čtěte také:
Kanye West bude kandidovat na prezidenta a jeho Yeezy budou udržitelné
Tato “šílená vědkyně” proměnila svého autistického syna v kyborga
Budoucnost je tady a s ní i recyklované tenisky 

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole