Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Kdy je ideální čas na pití kávy podle americké armády?

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Unsplash,  L’OR/27.8.2019
Pokud jste milovníkem kofeinu, pravděpodobně budete namítat, že kdykoliv, ovšem existuje opravdu důkladná studie, která vám prozradí, jak využít svůj povzbuzující šálek plný energie co nejlépe.  

Vědci z americké armády vyvinuli algoritmus, který dokáže vytvořit osobní doporučení a načasování pro spotřebu ideálního množství kávy, tak abyste díky němu dosáhly maximální úrovně bdělosti. Dokonce je potvrzeno, že testovaní byli až o 64 % “více vzhůru” aniž by konzumovali větší množství kofeinu než dříve 

“Vyvinuli jsme algoritmy, které se doplňují a umožňují nám určit individuální množství kávy, které by měl jedinec kdy pít, aby dosáhl špičkového výkonu,” uvedl Jaques Reifman ředitel DoD Biotechnology High Performance Computing Software Applications Institute. Tyto převratné výsledky byly publikovány v Journal of Sleep Research a budou použity ke zvýšení bdělosti vojáků.  

Pokud si chcete vyzkoušet algoritmy na vlastní kůži, budete mít již brzy šanci. Americká armáda je totiž již poskytne online. Reaifmanův tým je začlení do již existujícího projektu 2B-Alert. Ten v současné době predikuje účinky kofeinu na váš spánek a podobně...  Pokud se vám ale nechce čekat, udělejte si prostě hezkou chvilku a užijte si šálek dobré kávy v klidu. Zkusit můžete například L’OR Origins Collection, která představuje fantastické příchutě ze vzdálených koutů světa. Odevzdejte se svým smyslům a nechte se podmanit intenzivní rafinovanou chutí a aroma. Objevte exkluzivní výběr kávy z daleké Jižní Ameriky, Indie anebo Oceánie.

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama