Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Kdo bude příštím agentem 007? Stane se jím herečka Lashana Lynch 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/16.7.2019
Ačkoliv v Marie Claire podporujeme feminismus všemi deseti, stejně říkáme: “Neberte nám Jamese Bonda jako sexsymbol!”    

V další “bondovce” s pracovním názvem Bond 25 ztvární ikonickou roli agenta MI6 naposledy herec Daniel Craig. A není vůbec jisté, kdo toto pomyslné žezlo převezme. Podle nových zpráv by to ale mohla být poprvé v historii žena, a to afroamerická hvězda Lashana Lynchová.  

Deník Daily mail uvádí, že Lynchová získá označení 007 a ve filmu získá úkol dojet na Jamaiku a přesvědčit Jamese Bonda (Daniela Craiga) v důchodu, aby pomohl zvrátit katastrofu, která ohrožuje lidstvo... “Snímky o Jamesi Bondovi se musí vyvíjet a růst. Důležité je, aby film zacházel správně se ženami. To ovšem James Bond nemusí, ten ať zůstane věrný sám sobě,” uvedla Phoebe Waller-Bridgeová scénáristka filmu.  

Lynchová je jednatřicetiletá britská herečka, která se proslavila hlavně svou rolí pilotky Marii Rymbeau, nejlepší přítelkyně hlavní hrdinky Carol Danvers ve filmu Captain Marvel.  

Kontroverzní otázka “nebílého muže” jako Bonda již v minulost vyvolala bouřlivou debatu, protože jedním ze žhavých (opravdu hodně žhavých) kandidátů na tuto roli je Idris Elba. Který se vyjádřil k celému problému tak, že jediné, co ho mrzí, je fakt, že by dostal tuto příležitost jen kvůli barvě své kůže, aby tvůrci vyvolali trochu kontroverze.  

Pokud dostane Lynchová opravdu tuto roli a nejsou to jen fámy, opravdu se začne psát kus filmové historie. Tato herečka se stane první černoškou a navíc ženou, kdo ztvární tuto ikonickou a kultovní roli, která byla dosud vyhrazena pouze bílým mužům. Jelikož se však podaří šikovně zachovat i postavu 007, můžeme dále debatovat o tom, jestli je to tak dobře nebo ne. Máme možnost až do dubna příštího roku, kdy by měl jít tento snímek do kin.  

Čtěte také:
Jak se dostala Brie Larson do formy, aby si zahrála Kapitánku Marvel?
PŘÍŠTÍ JAMES BOND: 10 herců, kteří by mohli nahradit Daniela Craiga
JESSICA CHASTAIN: Režiséři mi vyčítají, že moc mluvím o ženské rovnoprávnosti

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama