Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Kapela Nirvana žaluje značku Marc Jacobs za vykradené tričko 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Instagram/14.1.2019
A má na to právo! 

Vybavíte si ještě slavné tričko kapely Nirvana, kde se na vás z přední strany šklebil žlutý smajlík, který měl “x” místo očí, zkroucená ústa a vyplazený jazyk? (Prostě vypadal celkově tak trochu v rauši.) Toto logo navrhl sám Kurt Cobain v roce 1991 a stalo se jedním z nejikoničtějších módních designů všech dob. Není tedy divu, že když vytvářel Marc Jacobs svou “1992 grunge” kolekci, rozhodl se tento námět parodovat. Nazval ho “bootlet grunge” a použil podobný žlutý obličej, akorát oči nahradil iniciály “MJ” a název kapely nápisem “ Haeven” ve stejném fontu.  

A výsledek? Nirvana se rozhodla módní značku žalovat, protože podle jejich slov porušuje autorská práva. Tvrdí, že logo je neodmyslitelnou součástí kapely, která se stala jedním z nejznámějších a nejvlivnějších rockových počinů vůbec. Marc Jacobs navíc použil ve své kampani i text písně “Come as you are”... Verdikt samozřejmě ještě není znám, ale bude jistě zajímavé, tento proces sledovat! 

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole