Přejít k hlavnímu obsahu

Kamera. Klapka. Emancipace.

Alexandra Shipp
text: Tatiana Urbanová, Foto: Max Mara/10.7.2018
“This is a man’s world. But it wouldn’t mean nothing without woman or a girl,” zpíval již v roce 1966 James Brown a i dnes je téma rovnoprávnosti stále aktuálnější a aktuálnější. 

Meryl Streep, Beyoncé, Jessica Chastain, Jennifer Lawrence, Emma Watson, Zoe Saldana, Kristen Stewart, Lena Dunham, Natalie Portman, Carey Mulligan, Nicole Kidman, Amanda Seyfried, Charlize Theron, Gwenyth Paltrow… to jsou všechno ženy (a jejich seznam nekončí), které na sobě pocítily důsledky genderové nerovnosti. Svět je stále ještě doménou mužů a Hollywood dvakrát tolik. 

Věděli jste, že v showbyznysu je pouze 20,7% producentek, 13,2% scénáristek, 4,2% režisérek a jen 1,7% hudebních skladatelek? Že ženy dostávají za stejně náročnou roli mnohonásobně menší plat, než jejich kolegové? Tato čísla jsou celkem alarmující nemyslíte? A samozřejmě to naplatí jen pro filmový průmysl. Něžné pohlaví již nesmí být v tomto směru tolik “něžné” a musí si stanovit pevná pravidla a hranice. Tomu se snaží pomoci i značka Max Mara, která spolupracuje s organizací Women In Film. Tato neziskovka již šestnáct let oslavuje silné a výjimečné ženy, a to i tím, že každoročně vyhlašuje ceny Crystal a Lucy Award. Snaží se podpořit mladé dívky, aby se nebály do tohoto odvětví vstoupit s hlavou vztyčenou, stát si za svým názorem a bojovat za svá práva.

Společnost Max Mara, má vyčleněné své vlastní ocenění Face of the Future Award®. To tradičně získává herečka, která právě zažívá průlom ve své kariéře, dlouhodobě podporuje komunitu a také je hodnocen její styl a grácie. Letos proběhl tento galavečer 13. června v Beverly Hilton hotelu v Los Angeles a cenu získala Alexandra Shipp. 

Reklama
Reklama
Reklama
Aktuální číslo
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole