Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Kam za romantikou v předvánočním čase?

Foto: ASIANA/28.11.2018
A kam utečete před zimou vy?

Toužíte si se svou láskou vyrazit za romantikou a načerpat síly do předvánočního shonu? Zapomeňte na honbu za dárky a zběsilý úklid. Zaleťťe si na romantický víkend. Značka: Děti nechte doma.

Když se řekne „romantika“, mnohé dámy si hned vybaví romantickou večeři při svíčkách, procházku za svitu měsíce nebo třeba Eiffelovu věž. Proč ne? Každá žena si trochu toho rozmazlování zaslouží.

Romantická Paříž
Magické město, jehož historie je doslova protkána romantickými příběhy. Není lepšího města, kde by žena mohla být požádána o ruku. Paříž – město krásy, kultury, lásky, zábavy, historie a módy. Nejkrásnější město Francie.

Eiffelova věž
Žádná romantická duše by ji neměla minout. Nejznámější pařížská dominanta. Včetně antény měří 324 metrů a je pojmenována po svém konstruktérovi – Gustavu Eiffelovi. Ve věži najdete hned dvě restaurace, které Vám nabídnout nejkrásnější výhled na celou Paříž, kavárnu, bufet i kino. Poblíž Eiffelovy věže za řekou Seinou se nachází na ploše 10 ha zahrady Trocadéro s vodotrysky. Zahrady lemují oblouková křídla Palais de Chaillot.

Notre-Dame
Gotická římskokatolická katedrála na řece Seině na ostrově Île de la Cité. Pojme až 9 000 lidí. Ve věžích se nachází 5 zvonů. „Naše dáma“ je skutečným srdcem Paříže.

Muzeum erotického umění
Nachází se v srdci Montmartru asi dvě minuty chůze od kabaretu Moulin Rouge. Na několika patrech si můžete prohlédnout erotické umění od starověku až do dnešních dob, seznámit se s historií nevěstinců a třeba se i přiučit něčemu novému.

Přes den romantika, večer párty – to je Amsterdam
Hustá síť vodních kanálů Amsterdamu nabízí nesčetně možností. Taková plavba po klikatých kanálech je nezapomenutelným zážitkem. Večerní projížďka osvětleným městem uchvátí každého!

Náměstí Dam
Srdce města, kde se psaly dějiny. Nachází se zde i Královský palác, který je v některé dny veřejně přístupný.

Van Goghovo muzeum
Obdivujte největší sbírku slavného holandského malíře včetně jeho nejznámějších děl.

Heineken – pro milovníky piva
Heineken přestavěl jeden ze svých zdejších pivovarů pro návštěvníky. Ti zde mohou absolvovat interaktivní prohlídku světem piva.

Kapka exotiky – Kanárské ostrovy
Nádherné pláže, jasná obloha, čistá příroda, procházky ve dvou pod oblohou plnou hvězd… Sedm kouzelných ostrovů, kde se budete cítit jako ti jediní. Na chvíle strávené zde nikdy nezapomenete.
Romantické procházky panenskou přírodou, potápění a pozorování velryb a delfínů zblízka, projížďky na plachetnici, chvíle jen pro Vás dva. To zní jako sen. Co říkáte? 

San Cristóbal de La Laguna
Koloniální město, které se nachází na seznamu světového dědictví UNESCO, bývalé hlavní město ostrova Tenerife. Pokochejte se pohledem na architektonické skvosty. Udělejte si čas a užijte si sluníčka na zdejších plážích. Je libo klidné a mírné místo nebo jste milovníci adrenalinu a chcete si odvézt spoustu zážitků?

Las Palmas de Gran Canaria
Sluncem zalité přímořské městečko na ostrově Gran Canaria ovlivněné španělskou koloniální historií. Kromě báječných pláží zde můžete navštívit také muzea. Muzeum Kanárských ostrovů, Néstorovo nebo Diecézní muzeum. Nezapomeňte navštívit také Jardín Botánico Viera y Clavijo – botanickou zahradu v údolí, kam vedou kamenné cesty plné původních kanárských rostlinných druhů.

Corralejo
Mořeplavecké město obklopené pouštní krajinou plnou písečných dun. Přístav je lemován kavárničkami a restauracemi, kde si můžete užít společných chvil nad dobrotami. Ať už se svou drahou polovičkou vyrazíte kamkoli, mějte na paměti, že jsou to chvíle určené pouze Vám dvěma. Užívejte si klidných chvil a jeden druhého.

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole