Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

JULIA ROBERTS: Nejmocnější úsměv

Text: Catherine Castro, Foto: Alexi Lubomirski/15.5.2019
Navždy bude Erin Brockovich a Vivian z Pretty Woman. Tyto ženské role utvářely její veřejný obraz, a při našem setkání se těmto postavám zvláštně podobala. Přátelská, usměvavá, ale neoblomná. Tato herečka je již několik let tváří značky Lancôme a připadá jí „kouzelné“, že je v 51 letech modelkou. Na naše otázky odpovídala pozorně a na rozloučenou nás objala. Setkali jsme se s vyrovnanou a okouzlující ženou.

Světoznámá herečka se hodně a upřímně směje. Vidíme oříškové oči, které mají něco navíc, ale nevíme co. Jsou všechno jen ne prázdné, vyzařuje z nich zvláštní kouzlo. Nepočítáme jemné vrásky okolo očí, které se Julia nepokouší ani vyplnit, ani vymazat. Vyprávějí o cestách života, které skrývají zajímavější věci než předem prohranou honbu za mládím. Uchvátila nás její bohatá hříva, pružná silueta, která dodává oblečení šmrnc, ne naopak. A její přístup – ani afektovanost, ani falešná skromnost – ovládá prostor.

Julia Roberts je hvězda. Ambasadorka značky Lancôme mluví o tom, že je jí 51 let, jako by vám říkala, kolik je hodin. Protože důležité je to, čím jste a co děláte. Ona během své třicetileté kariéry natočila více než padesát filmů, za roli Erin Brockovich získala Oscara, má tři děti, mezi nimiž jsou dvojčata, a pracuje jako producentka. Její poslední rolí je paranoidní psycholožka v seriálu Homecoming na Amazonu. Když mluví o práci, je z ní cítit neoblomnost, a říkáme si, že v Hollywoodu není místo pro slabé. Když však zmíní své děti, převládne něha. Už jsme na to přišli: To, co zářilo v jejích očích, když jsme se uviděli, byla inteligence. Setkali jsme se s vnitřně silnou ženou.

Dobrý den, Julie. Bylo neuvěřitelné vidět vás pózovat. Měli jsme pocit, že to pro vás bylo něco naprosto přirozeného. Říkala jsem si, na co jste asi myslela, když vás fotili?
Zajímavá otázka. Když se účastníte nějaké události, ceremonie, jste úžasně oblečená, lidé si dají hodně záležet, abyste byla úchvatná. V takových chvílích se dívám na osobnosti na červeném koberci, pózují tak... chápete, co chci říct, tak ráda bych to uměla! Ale nedokážu to. Cítím se příliš... nevím, asi se pořád vnímám jako dvanáctiletá puberťačka. Není to jen tím vzrušením, ráda bych občas svým způsobem zabírala trochu více prostoru, ale to zkrátka nemám v povaze.

Jste sebevědomá? Myslím, že ano.

A tuto důvěru v sebe sama jste měla odjakživa? Vůbec ne! Myslím, že se nikdo nenarodí sebevědomý. Já už jsem se ale v životě dostala do bodu, kdy moc dobře vím, kdo jsem.

Jaká jste byla v době dospívání? Úplně obyčejná teenagerka. Nebyla jsem žádná roztleskávačka, byla jsem naprosto průměrná.

Celý rozhovor si přečtěte v červnové Marie Claire, kterou teď najdete na stáncích. 

Čtěte také:
NATALIE PORTMAN: „Každá žena by se měla cítit bezpečně“
Slovensko zvolilo prezidentku! Jaká je?
Jennifer Lawrence je zasnoubená! Věděli jste ale, že někoho má?

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama