Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

JSEM ŽENA, JSEM EVROPA: Patricie Pagáčová v sukních Julianny Géczy

IVY E. MORWEN
Text: Tatiana Urbanová, Foto: IVY E. MORWEN/14.11.2020
Nasajte inspirativní atmosféru z jedinečných fotografií výjimečných žen oživujících příběhy význačných Češek a Evropanek od dávné historie po současnost z kalendáře projektu JSEM ŽENA, JSEM EVROPA Lilie Khousnoutdinové. Seznamte se s postavami minulých dob a prožijte s nimi znovu jejich cestu nabitou ženskou silou a nezdolným odhodláním.
Reklama

Kdo byla Julianna Géczy?
Maďarská šlechtična slovenského původu, pro svou neobyčejnou krásu a vášeň k mužům přezdívaná maďarská Mata Hari. Je známá i pod přízviskem levočská bílá paní. Stala se obětí mocenských pletich a křivých obvinění ze zrady, když se dostala mezi maďarské revolucionáře a habsburského císaře. Pokus ochránit milovanou rodinu a zároveň udržet loajalitu k císaři jí v roce 1714 nakonec přinesl rozsudek smrti.

Kdo této historické postavě propůjčil svou tvář?
Herečka Patricie Pagáčová

Jak si Patricie užila focení? 
Focení bylo skvělé. S Ivy fotím vždycky moc ráda, navíc to pro mě bylo první setkání s Koki, za což jsem moc šťastná. A v neposlední řadě to rozhodně byla jedna z největších proměn na focení, jaký jsem kdy zažila. Takže pro mě to bylo zábavné vlastně i z hereckýho hlediska.

Jak se ztotožnila s postavou Julianny Géczy?
Pro mě jako pro herečku to byl skvělý zážitek a bavilo mě představovat si, že jsem právě Julianna. Holky mě předtím nabriefovaly, abych věděla, s kým mám tu čest, koho ztvárňuji. Navíc, když na sobě máte ten nádherný kostým, paruku, líčení, on ten pocit, že jste Julianna pak naběhne v podstatě sám.

Více o JSEM ŽENA, JSEM EVROPA se dozvíte v našem článku: JSEM ŽENA, JSEM EVROPA: Jedinečný projekt, který má feministické srdce

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama
Reklama
Reklama