Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

JESSICA CHASTAIN: Režiséři mi vyčítají, že moc mluvím o ženské rovnoprávnosti 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/1.7.2019
Wow.  
Reklama

Herečka Jessica Chastain je již dlouho hlasem žen a bojovnicí za rovnoprávnost v Hollywoodu. Pomohla své kolegyni Octavii Spencer, se kterou hrála ve filmu The Help, získat pětkrát větší honorář a veřejně podporuje celebrity, které vystupovaly proti Harveymu Weinsteinovi od roku 2017. Ona sama ale přiznává, že cesta, kterou se rozhodla jít, není vůbec jednoduchá. Tento aktivismus ovlivnil její pracovní vztahy i kariéru. Již mnohokrát prý slyšela, že by se “měla uklidnit” a nejen to.  

Ano. Opravdu.  

V nedávném rozhovoru k filmu Dark Phoenix uvedla, že už jí mnoho režisérů "poradilo”, že “moc mluví o těch ženských tématech”. Když byla tázána, co se nejvíc změnilo v Hollywoodu za posledních deset let, odpověděla: “Jedním z velkých rozdílů je svoboda, se kterou mohou ženy o tomto průmyslu mluvit. Zpočátku jsem cítila nervozitu, když jsem ho kritizovala, protože jsem si vědoma, jaké mám štěstí, že jsem jeho součástí. Poté co jsem pracovala na své kariéře celý život, jsem si ji tím ale i poškodila. Potvrdily mi to i poznámky mužských kolegů a režisérů.”  

Nicméně Jessica uznává, že se situace obrací k lepšímu. “Právě jsem absolvovala tour se Sophie Turner a ohromila mě svoboda a přirozenost s jakou mluvila o nespravedlnostech, které kolem sebe vidí. Ventiluje tyto myšlenky úplně automaticky. To znamená, že ženy cítí, že dnes mohou mluvit stále otevřeněji aniž by to jejich kariéry ohrozilo.”  

Čtěte také:
Byla jste opilá? Tak si za znásilnění můžete sama
Muži se bojí vzdělaných žen
#PAYGAP: Jak se k němu staví slavné ženy?

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama
Reklama
Reklama