Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Jarní kolekce Vivienne Westwood je super eko a koupíte ji v Praze

text: Jan Boublík foto: PR/17.4.2019
Britská punkerka útočí na naše svědomí už léta. A svět ji konečně naslouchá! S novou jarní kolekcí ale posouvá návrhářka hranice ještě dál. 

Vždy oddaná ekologii představuje Vivienne kolekci Spring/Summer 2019 se silným poselstvím: Buy less, dress up, kterou se vymezuje proti principům takzvané fast fashion. Kolekce je inspirována taoistickou filosofii a vzdává hold čínskému umění a východním symbolům. To je patrné na detailech připomínajících kresby inspirované hracími kartami. Z řeči něžné kaligrafie vystupují akvarelové vzory pivoněk a draků. Devadesáti procentní acetátové směsi některých modelů jsou z dřevní buničiny plantáží, na níž probíhá program regulovaného znovuzalesňování, který má pozitivní vliv na životní prostředí. Spodní úpletové kousky jsou zas ušity ze směsi konopí a bambusu a bundy s dvouřadým zapínání byly vyrobeny tak, aby splňovaly standard udržitelnosti Oeko-Tex. Osvětová kolekce je navíc k dostání v Praze. Od podzimu loňského roku se modely Vivienne Westwood objevily na českém trhu v zastoupení multibrandového butiku THE STORE na adrese Široká 15.

Vivienne Westwood S/S 2019

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama