Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Japonská princezna si vzala muže z lidu. Musela se vzdát titulu!

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/3.11.2018
Pravá láska opravdu existuje! A my máme důkaz jako z pohádky. 

Japonská princezna Ayako se v týdnu vdala za může z lidu ve známé tokijské svatyni Meiji. Protože její vyvolený Kei Moriya nebyl urozeného původu, musela se kvůli němu vzdát svého postavení v císařské rodině. Kolem svatyně se v den D shromáždil dav tisíců podporovatelů, kteří přišli páru popřát “Banzai” - tedy štěstí a dlouhý život.  

Kai je obyčejný člověk, který pracuje v doručovatelské společnosti Nippon Yusen KK. Kvůli jeho postavení a nedostatku příbuzných s “modrou krví” se musela Ayako vzdát svého titulu, statusu i peněz, aby si ho mohla vzít. Byla tedy nucena udělat něco, co mužští členové císařské rodiny dělat nemusí, pokud si vyberou neurozenou manželku. Aby z toho však nevyšla úplně s prázdnou, dostala na živobytí jednorázovou částku přibližně 2 miliony korun.  

Svatba se omezila jen na malý privátní obřad, při kterém nevěsta oblékla žluté kimono s růžovočervenými kytičkami a zelenými listy. Ženich měl na sobě tradiční západní oblek. Oba dva se vyjádřili novinářům po ceremoniálu. “Chtěl bych s Ayako vytvořit ruku v ruce rodinu plnou smíchu,” uvedl ženich. Nevěsta dodala: “nemohu uvěřit, jaké mám štěstí. Dnes sice opustím císařskou rodinu, ale má podpora jeho veličenstva se tím nijak nemění.”  

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama