Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Jane Fonda oblékla na Oscary “použité” šaty a získala potlesk ve stoje  

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/11.2.2020
Také tleskáme, Jane! 

Jane Fonda, která má na svém kontě sama dva Oscary, uzavírala slavnostní večer vyhlášení cen filmové akademie v Dolby divadle v Hollywoodu. Měla tu čest uvést výherce nejlepšího snímku rokuKdyž se tato osmdesátí dvou letá herečka objevila na pódiu v krásných rudých šatech od Elie Saab, (které mimochodem oblékla i na festivalu v Cannes v roce 2014), měla v očích slzy, jelikož publikum začalo tlaskat ve stoje na její počest.  

“Nic není důležitější než zvyšování povědomí, nemám pravdu?” začala svou řeč. Zatímco dál pokračovala o tom, jak jsou filmy důležité, protože mají tu moc adresovat mnoho témat, o kterých je velmi důležité mluvit, dělala tak vlastně reklamu i vlastnímu aktivismu, který byl patrný i díky volbě jejích šatů. Jane Fonda totiž nedávno přísahala, že si již nikdy nekoupí žádné oblečení, aby tak ulevila planetě. Její rozhodnutí “recyklovat” svou róbu by mělo odrážet její postoj k uhlíkové stopě a ekologické zodpovědnosti. Mimochodem i šperky Pomelato, které měla na sobě si Jane vybrala protože tato společnost používá jen eticky vytěžené zlato a udržitelné diamanty. 

Jane na sobě ten večer měla samozřejmě i její (ne)slavný červený kabát (vzala ho s sebou i na pódium), který byl posledním kouskem šatníku, který si pořídila a ve kterém byla na protestech proti globálnímu oteplování nejednou zatčena. Herečka založila organizaci Fire Drill Fridays ve které je velmi aktivní.  

Čtěte také: Proč si Jane Fondová nekoupí už nikdy žádné oblečení?

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama