Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Jaká značka sportovního oblečení bude vyrábět vesmírné skafandry?

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Under Armour/3.4.2019
Soutěž je uzavřena. Děkujeme za účast a gratulujeme Pavle Horké z Jihlavy.
Reklama

Známý miliardář a zakladatel technologické společnosti Virgin Galactic Richard Brandson právě zodpověděl otázku, do čeho se budou oblékat jeho vesmírní průzkumníci. Prozradil, že astronauty, vesmírné turisty, ale i personál společnosti bude oblékat sportovní značka Under Armour, která k této příležitosti vytvoří opravdu “něco speciálního”. Společnost zabývající se sportovním oblečením také pomůže při zlepšování fyzické kondice astronautů, jak uvedla na vzájemné tiskové konferenci. Napadá vás v dnešní době lepší příležitost k „brandingu“?

Moderní styl 
Zákazníci společnosti Virgin nebudou nosit baculaté a nafouklé skafandry – takové jaké známe od NASA nebo z filmů, ve kterých se řítí asteroid na modrou planetu. Jak je to možné? Brandsonovi vesmírné stroje, na rozdíl od jiných, totiž budou po celou dobu natlakované atmosférou, což sníží nároky na outfit pasažérů. Finální podobu oblečení ještě neznáme, ale podle tiskové zprávy se bude jednat o kombinaci trička a košile. Další neznámou je, zda-li bude oblečení poskytovat větší míru ochrany než u běžného sportovního oblečení...  

Posouvání hranic 
Jelikož je společnost Under Armour jednou z prvních, která se začala zajímat o vesmírné lety, je pravděpodobné, že pokud uspěje v tomto snažení, dostane se do popředí jako velký hráč na poli vesmírně-technické módy. Ve Virgin Galactic právě probíhají testy, ale koncem tohoto roku bychom se mohli dočkat prvních letů do vesmíru. Podle agentury Bloomberg můžeme přesné předvedení vesmírných obleků očekávat přibližně ve stejné době. Zatím nám však nezbývá nic jiného než čekat. A proč si toto čekání nezpříjemnit v botách od této značky? 

Sledujte instagram Under Armour! 

Výherkyní se stala Pavla Horká z JIhlavy. Gratulujeme!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama