Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Jak změnila sláva dětské hvězdy?

Text: Rebecca Diatilová, Foto: Instagram, Getty images/25.12.2018
Jaká je jejich daň za ukradené dětství? 

Poznaly slávu ve věku, kdy si běžné děti hrají s hračkami. Byly pod drobnohledem a kritikou celého světa a díky milionům fanoušků si ještě před dvacítkou vydělaly jmění, o kterém většina z nás sní celý život. Řeč je o dětských hvězdičkách, které jejich talent dostal až na samý hollywoodský vrchol. Každý se se slávou vyrovná jinak, v jejich případě však šlo o cestu drog, divokých večírků a kontroverzního chování.

DEMI LOVATO
Talentovaná zpěvačka a herečka začínala po boku své kamarádky Seleny Gomez v dětském televizním seriálu Barney a jeho přátelé. Do širšího podvědomí se dostala díky seriálu Sonny ve velkém světě a filmu Camp Rock od společnosti Disney. K úspěšně se rozjíždějící herecké kariéře se začala věnovat také zpěvu. V roce 2011 poprvé přiznala, že již od mládí trpí bulimií, sebepoškozováním a častým užíváním návykových látek spolu s alkoholem. Po léčení znovu uspěla s několika dobře hodnocenými alby. Demi, jejíž poslední deska nese název Tell Me You Love Me, se na podzim loňského roku vyzpovídala celému světu o svých problémech s drogovou závislostí v dokumentu Simply Complicated, který je ke shlédnutí na YouTube. Zároveň oznámila, že je již šest let střízlivá. Během letošního léta se však opět předávkovala a bojovala o život. V posledních týdnech se znovu navrací do života. Fanoušci po celém světě jí ukázali obrovskou vlnu podpory.

MILEY CYRUS
Jeden z nejpopulárnějších Disney seriálů – Hannah Montana – vytvořil z tehdy jedenáctileté Miley Cyrus celosvětově známou celebritu. V období jeho natáčení bylo Miley všude plno. Jezdila turné, měla vlastní merch a byla idolem nejen dětí a dospívajících. Když se však po čtvrté řadě rozhodla skončit, začala svou kariéru pod vlastním jménem úplně jinak než byli doposud fanoušci zvyklí. Její koncerty byly plné lascivních gest, kostýmů a nevhodných motivů. Na veřejnosti také několikrát prohlásila, že pravidelně užívá marihuanu. Ostatně si také sama zapálila na pódiu při příležitosti udílení MTV EMAs v roce 2013. Důvody, které ji vedly k radikální změně své image, prozradila v dokumentu s názvem The Movement. V posledních dvou letech se opět navrátila ke klidnějšímu způsobu života a vydala několik úspěšných singlů. Před pár dny spatřil světlo světa zatím ten nejnovější – Nothing Breaks Like a Heart.

AMANDA BYNES
Showbyznysu byla Amanda představena již v 6 letech, kdy se stala hvězdou vlastních stand-upů. Později po úspěšném seriálu začaly přicházet oblíbené teenagerské komedie, kde Amanda zpravidla ztvárňovala hlavní postavy. V roce 2010 však kvůli osobním důvodům ohlásila konec herecké kariéry. Následovala změna vizáže a četné plastické operace. Místo své práce o sobě dávala vědět urážkami na Twitteru, řízením pod vlivem nebo oholením hlavy. Po několika letech nepochopitelného chování se ukázalo, že za vším pravděpodobně stojí schizofrenie. Absolvovala řadu léčení a stáhla se z veřejného života. Koncem letošního roku se Bynes objevila na obálce časopisu Paper a zároveň oznámila, že se po dlouhých osmi letech vrací k televiznímu herectví.

LINDSAY LOHAN
Roztomilá tvář plná pih a zrzavé vlasy. To byla poznávací znamení oblíbené americké herečky. Kdo by neznal filmy jako Past na rodiče nebo Protivný sprostý holky. Během své kariéry se však Lindsay několikrát dostala do problémů. Již ve 21 letech docházela na schůzky anonymních alkoholiků, měla sérii autonehod, řídila pod vlivem a několikrát byla zatčena a dokonce pobyla ve vězení. Po mnoha pokusech o léčení přiznala v roce 2014 ve svém interview s Oprah Winfrey, že je závislá na tvrdých drogách i alkoholu. V současnosti je podle svých slov střízlivá, avšak k úspěšné herecké kariéře se jí velkým filmovým trhákem prozatím nepodařilo navrátit. Možná se jí to poštěstí letos v premiéře filmu Life-Size 2, který je pokračováním úspěšného prvního dílu.

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama