Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Jak zjistíte, že jste panromantička? A co to vlastně je???

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/27.2.2020
Láska je láska! Když choděj kluci s holkama a ...   

Podobně jako u pansexuálů se i panromantiční lidé mohou plynule pohybovat mezi pohlavími, pokud jde o emoční (panromantické) nebo fyzické (pansexuální) vztahy. A zatímco tyto dva termíny sdílejí předponu “pan” neznamenají totéž. Pokud v tom máte zmatek, nebojte, my vám to vysvětlíme! 

Někdo, kdo sám sebe identifikuje jako panromantika, je osoba, která je přitahována k lidem všech pohlaví (stejného pohlaví, jiného pohlaví, trans, atd.) a může tak střídat binární i nebinární romantické partnery. Na rozdíl od pansexuality však nejde pouze o spojení sexuální, ale spíše o emociální. Panromantik se mnohem více zajímá o úroveň intimity, kterou se svou druhou polovičkou buduje. Sexuální přitažlivost znamená sexuální touhu vůči člověku, zatímco u té romantické jde především o hledání hlubokých citových vztahů.  

Termín, který se často objevuje ve spojení s panromantikou je i demisexualitakterá se týká někoho, kdo potřebuje cítit emoční spojení, aby mohl být k danému jedinci sexuálně přitahován. Takže pokud se někdo identifikuje jako “panromantický demisexuál” navazuje hluboké romantické vztahy, které vedou k sexuální přitažlivosti. Ovšem panromantik může být i asexuální člověk. Znamená to potom, že jeho konexe jsou intimní, ale chybí styk a vše kolem. Toto pak může být vnímáno spíše jako opravdu hluboké přátelství. Tak co? Máte v tom jasněji??? My si totiž nejsme úplně jistí... 

Čtěte také: Podle této studie lidé raději darují orgán, než aby experimentovali v posteli
 

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole