Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Jak se starat o pleť ve vedru?

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Foreo/28.7.2019
Čím více stoupá teplota, tím více se snižuje kvalita ovzduší. Nečistoty, které auta vypouštějí do ovzduší, jsou tak nepatrné, že je pro ně snadné zachytit se mezi vrstvou opalovacího krému a make-upem, ucpat póry a tím způsobit předčasné stárnutí pleti. Evropa právě zažívá jedny z nejvyšších červencových teplot, které kdy byly naměřeny. Jenže co s tím?  Jak nejlépe odstranit každodenní nečistoty, pot a prach, které se zachytávají na vaší pleti právě v průběhu horkých letních dnů? 

Steve Thomson, marketingový ředitel FOREO, říká: „Navzdory tomu, že v nás léto většinou vzbuzuje představy venkovních barů, grilování a do bronzova opálené pleti, může být v těchto dnech negativní stránkou pocit nepohodlí a extrémně zatížené pleti. Jedna ze studií dokonce ukázala, že v přílišném horku jsou lidé méně ochotní si vzájemně pomáhat. Víme, že v mnoha zemích v Evropě nejsou na tak vysoké teploty zvyklí, a proto přicházíme s portfoliem čisticích technologií LUNA, které jsou skvělým pomocníkem při obnově čistoty a svěžesti pleti na konci horkého a namáhavého dne. “Dermatoložka Dr. Sam Bunting zdůrazňuje, že je čištění pleti nezbytné především v horkých dnech, kdyby kombinace UV paprsků a nečistot mohla mít pro pleť katastrofální následky. Nicméně pobyt venku není jedinou hrozbou pro vaši pleť. Extrémní teploty často vedou k výrazně delšímu pobytu v klimatizovaných prostorách, což má negativní vliv na pleť, neboť dochází k její rychlejší dehydrataci a degeneraci. Jedna doslova šokující statistika ukázala, že průměrný člověk tráví 90 % času uvnitř budov, a proto je v létě důležitější než kdykoliv jindy zachovat náležitě hydratovanou a čistou pleť. 

Za nečistoty na naší pleti ale nenese vinu jen horké počasí. Velkou měrou k nim přispíváme i my sami: člověk si průměrně 3000krát denně sáhne na obličej. Nemusí se to zdát jako velký problém, ale jen doté doby, než si uvědomíme, že náš mobilní telefon má na sobě desetkrát více bakterií než záchodové prkénko a většina bakterií pochází právě z našich rukou. A jsou to právě tyto bakterie, které mohou ucpat póry na pleti a vést k infekcím. 

Dalším důvodem ucpaných pórů je pot. Pocení je sice přirozenou obranou těla před přehřátím a vylučuje z těla škodlivé toxiny a nečistoty, nicméně pokud stopy potu na pleti zůstanou, mohou vést k začervenání nebo zánětům pórů a zvýšit tak náchylnost k nežádoucím vlivům UV paprsků. Pokud v létě používáte make-up, je riziko usazování nečistot ještě vyšší, protože se částečky prachu a škodlivé látky usadí mezi pletí a make-upem. Pro ultra hygienické a hloubkové čištění, které vás dokáže zbavit následků letních veder (99,5% mastnoty a nečistot, abychom byli přesní), použijte některý z portfolia silikonových čisticích produktů FOREO LUNA, zvláště pak novinku Luna mini 3, která přináší profesionální výsledky v pohodlí vašeho domova. Chrissy Teigen je nadšená z toho, jak LUNA 3 udržuje její pleť svěží, a více než 20 milionů zákazníků na celém světě již objevilo sílu hloubkového čištění pro zdravou, hygienicky čistou a zářivou pleť.

Čtěte také:
Zjistěte jaké jsou nejlepší opalovací krémy tohoto léta!
Mýtus nebo fakt: praskají ve vedrech silikony?
Díky téhle opalovací kalkulačce se na slunci nespálíte! 

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama