Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Jak pomáhají nejbohatší ženy světa v boji proti COVID-19? 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/11.5.2020
Ačkoliv je na příčkách nejbohatších lidí světa stále většina mužů, najdeme tam i několik žen. Které to jsou, možná už víte, ale nás spíše zajímalo, jak se svým jměním nakládají v dobách jako je tato a jak pomáhají v boji proti koronaviru.    

1. Alice Walton, Walmart, 54,4 miliard dolarů 
Alice je jednou ze čtyř dětí Sama Waltona, zakladatele supermarketů Walmart. Její role spočívá v rodinné nadaci, nikoliv ve společnosti samotné.  

Walmart a Walton Family Foundation darovaly 25 milionů dolarů na podporu organizací, které s nákazou covid-19 v USA bojují v prvních liniích. 

2. Francoise Bettencourt Meyers s rodinou, L'Oreal, 48,9 miliard dolarů 
Loni nejbohatší žena světa, letos sesazena z trůnu Alicí Walton... Francoise je vnučkou EugèneSchueller, zakladatelkou značky L'Oreal a samozřejmě jednou z nejbohatších ženy planety.  

Společnost L'Oreal a všechny jeho divize se snaží pomáhat, jak jen je to možné. A to nejen finančně (ačkoliv L'Oreal USA daroval charitě Feedeing America 250 000 dolarů), ale firma se rozhodla vyrábět dezinfekci, která je rozdávána zaměstnancům a zdravotníkům, darovala hygienické produkty v hodnotě milionu dolarů nadaci Feed the Children a dodává respirátory do nemocnic.  

3. Julia Koch s rodinou, Koch Industries, 38,2 miliardy dolarů 
Julia a její děti zdědily 42% podíl v Koch Industries, když zemřel jejich manžel a otec v srpnu roku 2019.  

Julia a její iniciativa Stand Together the Family Independence Iniciative přispěli 19 miliony dolarů, které byly rozděleny rodinám zasaženým COVID-19. Další podniky Koch Industries také přispěly.  

4. Mackenzie Bezos, Amazon, 36 miliard dolarů 
Mackenzie získala 25 % akcií manželova podniku Amazon při rozvodu v květnu 2019. Všechny peníze z vyrovnání si však nenechala. Polovinu okamžitě darovala na charitu.  

Jeff Bezos (její bývalý manžel) a jeho podniky darovali 100 milionů dolarů na pomoc těm, kteří jsou zasaženi pandemií.  

5. Jacqueline Mars, Mars, Inc., 24.7 miliard dolarů 
Jacqueline zdědila třetinu společnosti vyrábějící sladkosti a jídlo pro domácí mazlíčky 20 let byla členkou její správní rady až do roku 2016.  

Společnost Mars se zavázala darovat 20 milionů dolarů na pomoc domácích zvířat, které nepřímo ovlivnila epidemie a také poskytla milion dolarů Humane Society International.  

Nechte si zaslat aktuální číslo Marie Claire až domů za stejnou cenu jako na stáncích po celé České republice. Neplaťte ani poštovné! Objednávejte zde

Čtěte také: Finská premiérka odpovídala na tiskové konferenci dětem

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama