Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Jak ovlivňuje měsíc vaše vlasy? 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Unsplash/1.2.2020
Víc, než si myslíte! Nejsou to jen pověry a babské rady.   

Měsíc má velký vliv na naše emoce a existují i praktické způsoby, jak jeho sílu využít. Jeho rytmus je stálý a silný - zkuste s ním být jednou v symbióze a pocítíte na sobě jeho magický efekt. Toužíte po krásných vlasech? Potom začněte sledovat lunární kalendář! Rozdílné měsíční fáze vám totiž pomohou ke kadeřím jako z reklamy na šampon! 

Stejně jako má luna vliv na růst rostlin v přírodě nebo určuje odliv a příliv, ovlivňuje i růst a krásu vlasů. Účinky jeho můžeme zvýšit použitím přípravků pro výživu pokožky hlavy, jejichž použití se právě zohledňuje fází měsíce. Během dorůstání měsíce jsou vlasové kořínky schopné více absorbovat výživu, vlasy více rostou. Je ideální čas dodat vlasům hydratační, antioxidační a vyživující péči. Jak měsíc ubývá, tempo se zpomaluje a nastává odpočinková fáze pro příchod nového měsíce. Je ten správný čas implementovat uklidňující, očistné péče a nechat pokožku hlavy odpočívat.

1. Stanovte si cíle  
Pro pochopení toho, jak správně synchronizovat péči o vlasy s lunárním cyklem je třeba brát v potaz v jaké fázi se měsíc právě nachází. Jestli je na obloze sotva viditelný “nový měsíc” máte vyhráno a můžete začít. Právě to je totiž ten ideální čas zasadit semínko nějakého záměru a cíle. Čeho byste chtěla dosáhnou? Toužíte po delších, silnějších, zářivějších, zdravějších (doplňte sami jakých) loknách? Stanovte si zkrátka nějaký cíl, ke kterému budete směřovat.  

2. Pokračujte v běžné rutině 
Stejně jako osobní růst přichází skrze práci, tak i krásné vlasy nejsou zadarmo. I když budete hřívu poctivě zastřihávat podle měsíčních fází, neznamenalo by to nic, když byste se o ně v mezidobí správně nestarala. Snažte se tedy kadeře pravidelně hydratovat, nepoužívejte moc stylingových přípravků a chraňte je před tepelnou úpravou. Důležité je také používat kvalitní vlasovou kosmetiku, která nebude pokožku hlavy zatěžovat. Některé nekvalitní produkty se mohou začít hromadit a mohou ve výsledku způsobit i zánět 

Existují i profesionální kadeřnické brandy, které zahrnují do svého sortimentu i přípravky na péči o vlasy, které se aplikují podle fáze měsíce. Například italská přírodní značka OWAY nabízí program head spa Herbs&Clay. „Program na posílení vlasů funguje jako relaxace a výživa vlasů. Jmenuje se Head Spa, je to takový wellness pro vaše vlasy. Začíná se 100% přírodním detoxikačním peelingem, který jemně čistí vlasy i pokožku a to za použití bylinné směsi z biodynamického rozmarýnu, organické přesličky, Fair-trade Amazonskeho růžového jílu a mýdlových ořechů. Do směsi se přidá 100% esenciální olej, který se vybere podle fáze měsíce: pokud měsíc dorůstá, volí se Strengthening blend/Antioxidant blend, pokud couvá, volíme olej Relalaxing blend," říká Barbora Packová, kadeřnice a majitelka pražského salonu Le Salon Prague. 

3. Pravidelně zastřihávejte 
Nastavte si čas pravidelného stříhání/změny účesu na dobu slunovratu nebo rovnodennosti. Kadeřníci běžně doporučují návštěvu salonu jednou za 10 až 12 týdnů, a to jakoby náhodou skvěle vychází právě na tyto dva termíny. Náhoda? Nemyslíme si... Den slunovratu a rovnodennosti jsou historicky vždy velmi významné datumy, které vždy symbolizovaly změnu nebo jakýsi přerod.  

4. Když přijde úplněk 
Tato měsíční fáze je skvělým obdobím pro zahušťování, zpevňování a zbavování se všeho, co už nechceme. Takže pokud chcete jít do krátkých vlasů, je to ideální čas, jestliže ale na to nemáte odvahu, klidně si dejte nějakou kvalitní masku a dopřejte svým loknám dostatečnou péči. Ta bude v tento den efektivnější než jindy.  

Čtěte také: 7 návyků, díky kterým ničíte svůj beauty sleep

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole