Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Jak ovlivňuje ložnice váš sexuální život? Víc, než si myslíte! 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Unsplash/30.1.2020
Prostředí, ve kterém žijete má dopad na spoustu věcí, a to i na kvalitu vašeho sexu! Nevěříte? Čtěte dál...   

“Ke mně nebo k tobě?” V každém partnerském vztahu tahle otázka dříve nebo později zazní. Jenže stane se, že si vzpomenete, v jakém stavu je zrovna váš byt a budete se vyhýbat jeho návštěvě všemi možnými prostředky. Ano, mohli jste předtím uklidit, ale jít k tomu druhému je přeci jen jednodušší... Už v tomto scénáři je celkem jasné, že odpověď na otázku zda “ovlivňuje ložnice váš sexuální život” je ve zkratce “ano”.  

Tomuto tématu se dlouhodobě věnuje i sexuoložka Vanessa Marin. Která zastává názor, že prostředí, ve kterém k aktu dojte je více než důležité a žádný extrém nedělá dobrotu. Vypadá váš domov jako hotelový pokoj, kde je hygienicky čisto, ne příliš útulno a každá věc má své pevně dané místo? To není úplně prostředí, kde by se někdo lehce uvolnil, že? Naopak pokud váš byt přímo křičí “don't care” a vše je v něm nedbale poházené bez ladu a skladu, možná se vaše druhá polovička bude obávat o hygienický standard, který máte...  

Jenže kde hledat ten správný balanc? Vanessa Marin má pro vás pár tipů: “Jen se postavte doprostřed své ložnice a zeptejte se sami sebe, zda se jedná o prostor, ve kterém se cítíte vzrušení. Až se bude příště schylovat k sexuálním hrátkám, uvědomte si, jestli vás něco rozptyluje, jestli máte problém se dostat do nálady... Nebojte se zapojit všech pět smyslů! Skvělý sexuální styk ve skutečnosti opravdu vyžaduje zapojení všech smyslů, aby byl nezapomenutelný!  

Čtěte také: Podle této studie lidé raději darují orgán, než aby experimentovali v posteli

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama