Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Jak koronavirus ovlivnil soukromé životy žen?

Unsplash
Text: Tereza Čaladi, Foto: Unsplash/28.10.2020
O tom se můžete dozvědět v úterý 3. listopadu v onlinu diskuzi NKC – gender a věda, v níž budou debatovat expertky ze Sociologického ústavu AV ČR a Univerzity Karlovy.
Reklama

Vedle práce z domu i výuka a úkoly s dětmi, k tomu vaření, uklízení a ještě péče o rodiče. S tím se již a jaře setkalo mnoho žen a teď je to čeká znovu. COVID celkově zasáhl muže a ženy dosti odlišně a prozatím se zdá, že spíše prohloubil genderové nerovnosti, které ve společnosti již přetrvávaly. Jedním z témat diskuze bude proto i domácí násilí, které se podle výzkumu, který uskutečnila Blanka Nyklová ze Sociologického ústavu AV ČR a Dana Moree z Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy, ještě zvýšilo. Obě dámy budou při online diskuzi přítomné, proto se připojte, chcete-li se dozvědět o jejich výzkumu něco víc. Vedle nich se připojí také Radka Dudová a Lenka Formánková ze stejných institucí.

Online diskuze se uskuteční přes Zoom v čase 17:00 až 18:30. Pokud se jí chcete zúčastnit, stačí se zaregistrovat na stránkách NKC – gender a věda.

Čtěte také: PAVLÍNA LOUŽENSKÁ: Pandemie je příležitost jak začít znovu a lépe

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama