Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Jak koronavirus navždy změnil způsoby randění?

Text: Tereza Čaladi, Foto: Unsplash/23.7.2020
„Díky pandemii je randění lepší než kdy dřív,“ říká redaktorka britské Marie Claire Olivia Adams.
Reklama

„Líbí se mi tento nový způsob randění. Od mandátů sociálního distancování po zdravotní obavy a touhu po fyzické intimitě vidím, jak by vyjádření tohoto názoru mohlo vyvolat hádku i přes dva metry. Ale randění při sociálním distancování jsou dobrá a já pevně věřím, že mohu vyhrát nad skeptiky, když podrobně popíši, jak jsem si to uvědomila.

Stigma aplikací pro randění je umlčeno
Když se lidé obracejí na seznamovací aplikace v rekordních číslech, stigma „setkali jsme se online“ je překonáno. Na trh byla uvedena aplikace „Date From Home“ (randění z domova), která umožňuje uživatelům zahájit videochat, pokud oba lidé s hovorem souhlasí. Dohnala tak aplikaci Bumble, která tuto funkci uvedla již minulý rok. Je smutné, že se páry vůbec kdy bály vyloučení ze společnosti za to, že se do sebe zamilovali online, ale alespoň už to je pryč.

Smysluplné vztahy
Podle průzkumu Bumble 55 procent uživatelů uvedlo, že by chtěli někoho po svém boku, kdyby museli znovu projít karanténou, nebo něčím podobným. A 43 procent uvedlo, že tráví více času chatováním s lidmi z aplikace, než tomu bylo před pandemií. Karanténa nám opravdu dala čas přemýšlet o tom, jak chceme žít, až se věci vrátí do normálu, a já se domnívám, že výsledky těchto průzkumů ukazují i to, že uživatelé aplikací se více soustředí na seznámení s někým a budování důvěry před setkáním v reálném životě, hledají tak něco víc než příležitostné chození – slibné věci.

Dilemata randění
I když naprosto odmítám zastaralá pravidla týkající se sexu (pokud chcete spát s někým na prvním rande: udělejte to. Neučiní vás to méně způsobilými být dlouhodobými partnery), vyslovit tu větu, že nejste v náladě, může někdy být trapné a neupřímné. Toto dilema, které přetrvává celé věky, bylo nyní odstraněno. Místo toho si jednoduše užijete vzájemnou společnost a zamíříte domů, když potřeba použít toaletu překoná radost z rande.

Pravidla existují, aby mohla být porušována respektována
Karanténa mě donutila přehodnotit typ člověka, se kterým chci být. Dříve pro mě sebedůvěra (čtěte arogance) vyzařovala sexuální přitažlivost. Dnes nechci nic víc než ohleduplného partnera, který dokáže respektovat pravidla. Randění při sociálním distancování dělá neuvěřitelně zřejmé, kdo je sobecký a kdo není. Pokud se Vám osoba, se kterou randíte, neposmívá, když se pokoušíte udržet bezpečnou vzdálenost nebo odmítnout polibek, může to být dobrý partner. Je to proto, že má dobré seznamovací návyky a například mně by mohl dát to, co chci v budoucím vztahu – ohleduplnost, soucit a péče.

Příliš mnoho milenců, příliš málo lásky
Díky společenským normám (nejsou ony to nejhorší?) mají ženy tendenci vážit si výhod příležitostného sexu bez ohledu na to, jak by to mohlo ovlivnit jejich budoucí vážné vztahy. Například souzena za bytí „promiskuitní“. Mezitím se muži častěji chlubí a pyšní svým seznamem sexuálních partnerů. Teď, když muži spí s řadou žen, není to jen znepokojivé, ale skutečně nebezpečné. Doposud nám hrozilo chycení nějaké pohlavní nemoci, před tím se dalo ubránit, ale před koronavirem jen těžko.

Fitness místo sezení v baru
Já jsem na svém prvním sociálně distancovaném rande dosáhla působivých 10 000 kroků během víkendové procházky s chlapem jménem Hinge. Předtím jsem seděla v temném baru a objednávala si alkoholické nápoje, které akorát ohrožovaly mou schopnost posoudit, zda jsme se k sobě legitimně hodili. Teď nás rande v parcích nejen udržují v pohybu, ale také nám připomínají důležitost přírody v našich životech a důležitost svobody.

A tady to máte. Když Spojené království vstoupilo 23. března do karantény, poslední, na co jsem myslela, bylo, jak to ovlivní můj milostný život. Po třech měsících mohu říct, že dopad pandemie na mé randění byl velmi hluboký – a nikdy jsem si nemyslela, že tohle řeknu.“

Čtěte také: To, v jaké poloze spíte, prozradí mnoho o vašem vztahu

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama
Reklama
Reklama