Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Jak chránit vlasy v létě?

Text: Kristýna Schafferová, Foto: Unsplash/21.7.2019
Ať máte bohaté kadeře, nebo jemné chmýří, koupání v moři i chlorované vodě na ně má vliv. Víte, jak se o vlasy během léta starat?

Letní rutinu má každá z nás už zakořeněnou. Než vyjdeme na přímé slunce, použijeme krém s ochranným faktorem a po návratu z pláže pokožku hydratujeme výživným tělovým mlékem. Jenže zatěžující faktory, jako jsou mořská sůl, slaný vzduch, chlorovaná voda a UV paprsky, škodí i další části našeho těla – vlasům. Právě je totiž nejrůznějším nepříznivým vlivům vystavujeme v podstatě bez přestávky. Také se každý rok na sklonku prázdnin divíte, proč jsou zrovna vaše kadeře vyšisované, suché, s roztřepenými konečky nebo na dotek hrubé?

„Slunce dokáže vlasy spálit stejně jako lidskou pokožku, proto potřebují totožnou ochranu. Na trhu najdete opalovací produkty s UVA a UVB filtrem určené právě pro ně. Snažte se je používat pravidelně, ideálně celé léto. Nejlepší je sprej aplikovat ve chvíli, kdy nanášíte opalovací krém, pak na něj nezapomenete,“ radí Linda Žáková, vlasový specialista Paul Mitchell. V horkých dnech vlasy také částečně ušetří pokrývky hlavy, jako jsou klobouky, čepice nebo šátky, které silné sluneční paprsky tak snadno nepropustí.

Během dovolených, které trávíme v podstatě pořád ve vodě, čelí vlasy větším výzvám než obvykle. „V bazénech a mořích je zastoupen chlor, i když pokaždé jinou sloučeninou, a proto je potřeba vlas chránit i před tímto vlivem. Ruku na srdce, plavky si doma také alespoň v ruce přeperete, aby je chlor nezničil, tak proč nemyslet i na vlasy?“ dodává Linda Žáková. Jakmile tedy vylezete z vody, hlavu pokaždé opláchněte (klidně i nadvakrát) čistou kohoutkovou vodou, aby se z vlasů odstranil největší nános chemikálií.

Celý článek si přečtěte v srpnové Marie Claire, kterou teď najdete na stáncích. 

Čtěte také: 
HAUS LABORATORIES: Nová beauty značka Lady Gaga je tu!
Kosmetické novinky, které tento měsíc naprosto zbožňujeme
Díky téhle opalovací kalkulačce se na slunci nespálíte! 
 

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama