Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

IVETA DOČKALÍKOVÁ: Studium versus krize středního věku

Foto: Iveta Dočkalíková/19.11.2018
Nebaví vás stereotypní práce? Toužíte po lépe placeném místě? Chcete se někam posunout? Využijte svůj potenciál naplno a vzdělávejte se! Jak a proč znovu začít studovat? To vám poradí Iveta Dočkalíková, vedoucí Katedry bakalářského studia Logistika služeb na Vysoké škole logistiky. 

Sem tam se člověk zastaví a s údivem sleduje, jak mladí lidé diskutují nad současnými problémy a ovládají cizí jazyky. Ten okamžik je často frustrující, neboť  máme pocit, že jsme v životě nic nedokázali. A začneme si pokládat otázky – Máme ještě studovat ve vyšším věku? Co bychom mohli studovat? Sociologii? Právo nebo Logistiku? Posléze nás přepadne pocit, že jsme už „staří“ a nemůžeme si vybrat a čas neúprosně běží. To je ovšem k ničemu. Srovnávat se s ostatními nemá smysl. Důležitější je pracovat sama na sobě. A argument, že "na to je už pozdě" je snadno vyvratitelný. Je potřeba potěšit naše ego a říci si, že dle vědeckých průzkumů duševní kondice člověka narůstá od třicátého věku a začne klesat před šedesátými narozeninami. Změňte rutinu každodenního života, přijměte výzvy a usedněte opět do školních lavic! 

Důležitým krokem je vybrat "CO" a "KDE" studovat. Vypadá to banálně, ale nejčastějším kamenem úrazu je právě to konkrétní "CO". Vzápětí se už budete seznamovat s byrokracií současného školství a poznávat proces terciárního vzdělávání. Při studiu musíte počítat i s určitou dávkou stresu, která vás ale ve výsledku posílí. Současně poznáte nespočet skvělých lidí, kteří se mohou stát i kamarády na celý život nebo dokonce najdete ve školních lavicích životního partnera. To vše se může stát, pokud se vzdáte radovánek a změníte svůj život. Nikdy není pozdě získat akademický titul. Co říci závěrem? Být k sobě sebekritičtí a současně se mít rádi je ta správná cesta, kterou byste se měli vydat. 

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama