Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Ivana Mentlová představila novou kolekci Silverline

Foto: Pietro Filipi/15.11.2019
Návrhářka Ivana Mentlová představila novou kolekci Silverline, kterou navrhla pro Pietro Filipi.

Jako jedna z prvních vyzkoušela nové modely Andrea Bezděková, modelka a Miss Czech 2016. ,,Jsem z nové kolekce Silverline nadšená a nejsem vůbec překvapená, protože kolekce od Ivany Mentlové miluju. Kdybych mohla, tak bych si vzala celou kolekci. Když bych si ale měla vybrat jednoho favorita, bylo by to sako. Jsem hodně saková a zamilovala jsem si černé sako pánského střihu,“ říká Andrea Bezděková.

Ivana Mentlová vidí kolekci Silverline jako nadčasovou. „Celá Silverline funguje jako kapsule, vše se dá kombinovat napříč kolekcemi. Vznikala šest let, jde o nadčasové věci, základní stavební kameny šatníku,“ dodavá návrhářka.

Charakteristickým prvkem této kolekce jsou oversized střihy. ,,Inspirace vychází z pánského šatníku, přesto modely nepostrádají ženské siluety,“ komentuje Ivana Mentlová a sama charakterizuje nejnovější kolekci: „Oversized střihy. Inspirace vychází z pánského šatníku, přesto modely nepostrádají ženské siluety. Najdete tam například kostýmy z panenské vlny v off white bílé, antracitové, šedé a černé, které doplňují blůzy, košile a šaty ve stejné barevnosti.“

Jak byste celou Silverline charakterizovala?
Limitovaná prémiová řada Silverline funguje jako kapsule, vše se dá kombinovat napříč kolekcemi. Vznikala šest let, jde o nadčasové věci, základní stavební kameny šatníku.

Můžeme tedy aktuální kolekci brát jako určité doplnění mozaiky?
Nebyl to hlavní záměr, se kterým vznikla. Používám neutrální barevné tóny, tentokrát jen odstíny černé a bílé. Design modelů je minimalistický. Nadčasové střihy se však dají kombinovat napříč celým šatníkem, napříč celým Silverline.

Jak byste poslední kolekci ze řady Silverline charakterizovala?
Oversized střihy. Inspirace vychází z pánského šatníku, přesto modely nepostrádají ženské siluety. Najdete tam například kostýmy z panenské vlny v off white bílé, antracitové, šedé a černé, které doplňují blůzy, košile a šaty ve stejné barevnosti. Společenské šaty tvoří vlněný korzet a plisé sukně, stylingem s košilí či rolákem můžete měnit jejich vzhled. Vlastním kombinacím se meze nekladou, vhodně zvolené doplňky umožní nosit Silverline na každou příležitost.

Jak těžké je pro návrháře trefit světový trend?
Kolekce vzniká s ročním předstihem a nemůžete tušit, který trend se udrží v další sezoně. Upřímně na to při navrhování ani nemyslím. Design modelů hodně ovlivňují materiály a technologie zpracování, nemám tedy úplně volnou ruku, ale vždy se snažím, aby kolekce měla můj rukopis. Samozřejmě mě pak velmi těší, když se do trendů trefím, ale sama preferuju budování vlastního stylu bez ohledu na sezonní trendy.

Závěrem se ještě vraťme k Silverline. Jaký je Váš oblíbený kus z poslední kolekce?
Jde o temně šedé oversized sako, které lze nosit s koženým páskem. Sako v maxi délce nebo vlněný kabát s odepínacími rukávy.

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama