Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

IVA PAZDERKOVÁ: "Rozhodně nepatřím k těm, kteří nenosí roušku."

Instagram
Text: Barbora Häckelová, Foto: Instagram/17.10.2020
Herečka Iva Pazderková nepaří k těm, které by dávaly rozhovory na potkání. S o to větší chutí si je pak přečtete. Tenhle je o (ne)hereckém životě – nejistém, ale i radostném, šťastném a občas trochu unaveném.
Reklama

Začnu banální otázkou, která ale v dnešní době znovu dostává původní význam: Jak se máte, Ivo?
Děkuji za optání, mám se moc hezky. Sice jsem velmi unavená, ale to souvisí s náročnou přípravou na soutěž v bikini fitness, která se překrývá s mým zkoušením francouzského monodramatu Dnes večer ovuluji a taky se spoustou ostatní práce, jejíž podstatná část ovšem začátkem října na nějakou dobu skončila.

Na jaře byli po skončení karantény všichni optimističtí a snažili se najít na situaci i pozitivní stránku – vy jste tehdy říkala, že radikální zpomalení bylo v jistém smyslu úlevné a poučné. Jak situaci okolo koronaviru vnímáte teď, po pěti měsících?
Jako velice komplikovanou. A musím říct, že jsem asi byla svým způsobem příliš optimistická, protože nemám pocit, že by se většina naší společnosti nějak výrazněji poučila a začala samostatně přemýšlet v rámci dlouhodobějších horizontů. Taky se nám postupem času nějak vytratila ta vzájemná ohleduplnost a soudržnost…

Plánujete dnes třeba jinak, opatrněji? Má vůbec herečka ve své profesi nějaké možnosti, aby sama zmírnila dopady toho, co se teď děje?
Nemá. Pokud bychom se bavili pouze o živém vystupování, tak to buď je, nebo není. Momentálně po téměř půl roce bez příjmu opět mnoho lidí přichází o výraznou část svého živobytí – nebo rovnou o celé, pochopitelně nejen v umělecké sféře. Tolik zmiňované a tolikrát omílané takzvané „polštáře“ už jsou vyčerpané, ale daně, zálohy na daně, sociální a zdravotní pojištění, to všechno se musí stále platit, stejně jako nájmy, provozní náklady a tak dál. Já mám samozřejmě rozpracované nějaké vlastní projekty, nezávislé na živém vystupování, ale to nejsou věci, které vzniknou ze dne na den. A negenerují zatím výdělek.

Která z nynějších opatření se vás osobně dotýkají nejvíce?
Především ta, která mi brání ve vykonávání profese. Ale zároveň ta omezení jsou v současné situaci pochopitelná a pravděpodobně nevyhnutelná. Jinou věcí je, jestli bylo nevyhnutelné se do takovéto situace dostat. A to si myslím, že rozhodně nebylo. Bohužel nás ale naše vlastní vláda do ní dostala, tak se s tím musíme nějak porovnat. Rozhodně ale nepatřím k těm, kteří nenosí roušku proto, aby byli za rebely. Je to asi ta nejhloupější věc a zároveň nejbezohlednější, jakou lidé v poslední době dělají. V tuhle chvíli nám všem hoří koudel u zadku, musíme všichni hasit, a teprve poté vést k zodpovědnosti ty, kteří ji nechali hořet tak dlouho.

Celý rozhovor si přečtete v listopadové Marie Claire, kterou najdete právě teď na stáncích nebo si ji můžete objednat na našem webu. Doprava zdarma!   

Čtěte také: IVA PAZDERKOVÁ: Nouzový stav mě zastihl pár hodin před představením

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama
Reklama
Reklama