Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Instagram bez “lajků”? Možná již brzy...  

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Unsplash/3.5.2019
Sociální síť Instagram testuje v Kanadě novou verzi aplikace, která již nebude svým uživatelům ukazovat počet “lajků”. Má pak ale ještě vůbec tahle platforma smysl?  

Adam Mosseti, ředitel společnosti Instagram, uvedl, že je to krok, který firma podniká z toho důvodu, aby se lidé méně obávali toho, kolik “lajků” dostanou, ale více se soustředili na propojování se s těmi, kdo jsou jim blízcí. Vlastníci účtů budou mít stále možnost vidět jména těch uživatelů, kteří dali jejich postu like, ale tato informace nebude nadále veřejná a nebude se ukazovat ostatním uživatelům. “Nechceme, aby byl Instagram o konkurenci, chceme vytvořit prostředí, které je méně pod tlakem,” řekl Mosseti.  

Samozřejmě, že tato informace nepotěší blogery ani influencery, kteří si na počtech lajků vybudovali živobytí a je to jejich způsob, jak zpeněžit svoji značku. Co by pro ně takový krok vůbec znamenal? Jistě by bylo mnohem těžší domluvit nějaký obchod, ale v dlouhodobém horizontu by si tento průmysl jistě našel cestu a jeho “pozornost” by se přesunula na jiná kritéria.  

Zatím není jasné, zda bude tato verze Instagramu fungovat do budoucna celoplošně na celém světě. Jestli bude možnost “skrýt lajky” dobrovolná nebo zda budou hrát milionové účty podle jiných pravidel... Jediné, co je jasné, je důvod, proč tuto možnost Instagram zvažuje. Nedávné studie totiž ukázaly, že je tato sociální síť opravdu nejhorší svého druhu z hlediska duševního zdraví mladých lidí, kteří ji využívají ve velkém.  

Čtěte také:
Fashion influenceři, co v roce 2019 stojí za váš FOLLOW!
Princ Harry a Megan Markle boří Instagram
Odhalte tajemství života influencerů!

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama