Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Inspiring Girls France, nevládní organizace, která podporuje profesionální ambice dívek

Unsplash
Text: Tereza Čaladi, Foto: Unsplash/15.10.2020
U příležitosti Mezinárodního dne práv dívek, který se koná 11. října, zahájila ve Francii svou činnost nevládní organizace Inspiring Girls s cílem podpořit profesionální ambice a sebevědomí mladých dívek.
Reklama

Mezinárodní organizace, kterou v roce 2016 vytvořila Španělka Miriam González Durántez, je zaměřena na mladé dívky ve věku od 6 do 16 let. Jejím cílem je představit jim všechny profesionální možnosti, které mají k dispozici.

Nevládní organizace, která dekonstruuje genderové stereotypy
Genderové stereotypy, které jsou v myslích dívek velmi přítomné, mají okamžitý dopad na jejich víru a orientaci. Inspiring Girls jim nabídne příležitost setkat se s tisíci žen, jako jsou obchodní vůdkyně, umělkyně, vědkyně nebo řemeslnice, aby mohly tyto stereotypy dekonstruovat a ukázat jim, že je možné vše.

„S Inspiring Girls France podpoříme osobní rozvoj zítřka tím, že se jim budeme věnovat od raného věku. Budou tak mít příležitost setkat se se ženami s inspirativním původem, díky nimž budou chtít mířit vysoko,“ vysvětluje Inès Magne, spolupředsedkyně Inspiring Girls France.

Studie prokazující význam vzorů
Ve skutečnosti existuje mnoho studií, které svědčí o důležitosti znalosti vzorů pro děti. To platí zejména pro autory knihy „Dívky a chlapci čelící vědě“, kteří v nové studii zveřejněné loni v červnu prokázali význam ženských vzorů . Jejím cílem bylo přimět mladé lidi, aby chtěli pokračovat ve vědeckých studiích. Periodikum We Demain ukazuje experiment, který byl proveden v letech 2015 a 2016 s 20 000 studenty druhého a posledního ročníku z přibližně stovky středních škol v Ile de France a který měl slibné výsledky. Ukázal, že po hodině diskuse s vědkyněmi se podíl dívek, které jdou do přípravné třídy pro vědu, zvyšuje v průměru o 30%.

Organizace působící v mezinárodním měřítku
Nevládní organizace se rychle rozšiřuje. V roce 2020 se etablovala v mnoha zemích, jako je Maroko, Honduras, Hongkong a Spojené státy. Inspiring Girls France je součástí tohoto dynamického rozvoje, protože se stala 17. zemí, která zahájila tuto iniciativu.

„Existují miliony žen, které dělají úžasné věci, a mladé dívky by se měly na ně dívat, aby si uvědomily mnoho možností, které v životě mají. Proto jsem tak ráda, že vidím Inspiring Girls usadit se ve Francii a posílit tak naši přítomnost v Evropě,“ raduje se Miriam González Durántez, zakladatelka Inspiring Girls International.

Inspiring Girls navíc hledá partnerské společnosti, školy a dobrovolnice, aby mohly sdílet své profesionální zkušenosti a inspirovat mladé dívky.

Čtěte také: Podruhé v historii byla Nobelovou cenou oceněna více jak jedna žena

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama
Reklama
Reklama