Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Hydratace – zaklínadlo mladistvě vypadající pleti

Foto: L'Oréal/11.6.2019
Voda je důležitá nejen pro správnou funkčnost lidského těla, ale dostatečná hydratace se odráží také na stavu kůže. Až sedmdesát procent našeho největšího orgánu, tj. kůže, se skládá právě z tohoto elementu. Vyvážený obsah vody v pokožce je proto rozhodující pro zachování celkové krásy a zdravého vzhledu.
Reklama

Jak vlastně můžeme poznat, že naše pleť trpí nedostatkem hydratace? Dehydrovaná pleť vypadá unaveně, má šedivější odstín a může být drsná až šupinatá. Dalším z ukazatelů jsou vrásky. Stávají se viditelnými, prohlubují se a kůže ztrácí svůj jas. Můžeme mít také nepříjemné pocity pnutí, především po mytí.

Dehydratací mohou být postiženy všechny typy pleti: od zvláště suché až po mastnou pokožku. Tento přechodný jev je způsoben nedostatkem vody v epidermis, neboli svrchní vrstvě kůže, a ne kvalitou pokožky.

Nedostatek vlhkosti nastává, když kůže není dostatečně dlouho hydratovaná. Úbytek vody může být dokonce zesílen vystavením se slunečnímu záření nebo extrémními klimatickými podmínkami. Navíc s rostoucím věkem klesá schopnost pokožky vázat vodu.

Jak nejlépe pokožku přes den hydratovat?
Nejdůležitější je správný pitný režim a odpovídající péče pro váš typ pokožky. Proti vráskám můžete zkusit bojovat pomocí kyseliny hyaluronové, jejíž nejdůležitější vlastností je schopnost vázat vodu. Díky tomu zajišťuje pevnost pojivové tkáně a vypnutý vzhled pleti.

Naším tipem je například Revitalift Filler vyplňující hyaluronové sérum v ampulích od L´Oréal Paris. Tato sedmidenní pleťová kúra obsahuje kyselinu hyaluronovou ve vysoké koncentraci a vaši pleť účinně hydratuje a vyživí. Navíc obnoví její pružnost a elasticitu.

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama
Reklama
Reklama