Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Homofobie v Polsku stoupá. Kam až poroste?

Text: Tereza Čaladi, Foto: Unsplash/12.8.2020
Zatímco u nás v České republice byl minulý týden zasvěcený oslavám LGBT+ komunity, v Polsku ty, co se ji snažili podpořit, zatýkali.
Reklama

Jedná se konkrétně o ty lidi, co přišli podpořit LGBT+ aktivistku, která byla obviněna z poničení auta homofobními nápisy a pověšení duhové vlajky na sochy ve Varšavě. K zatčení došlo v pátek 7. srpna před sídlem organizace Kampaň proti homofobii ve Varšavě, kde se aktivistka Margot Szutowiczová v den svého plánovaného zatčení nacházela. Nyní jí hrozí až dva měsíce vězení, které by musela strávit v mužské věznici, jelikož je transgender osobou.

Demonstranti blokovali cestu policejnímu vozu s Margot, což vyústilo v to, že policie zadržela ten večer téměř 50 osob. Následující den se sešly tisíce lidí, aby vyjádřily svou podporu Margot i LGBT+ komunitě. Přidalo se i Česko, které rovněž odmítá policejní násilí vůči LGBT+ komunitě, což přišlo asi 200 jejích podporovatelů připomenou před polskou ambasádu, kde vyvěsili duhovou vlajku.

Čtěte také: Ve svých 90 letech přiznal, že je gay. Svou sexualitu skrýval od 12 let

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama
Reklama
Reklama