Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

HOMEOFFICE 101: Radka Dohnalová ví, jak je důležitá hygiena. Nejen ta osobní, ale i duševní

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Unsplash, Archiv/2.4.2020
Radka Dohnalová zastávala před založením společnosti ATAIRU, jedničky na trhu v leadershipu v České republice, různé pozice v mezinárodních společnostech včetně McKinsey & Company a Světového potravinového programu OSN. Jako konzultant společnosti McKinsey spoluvytvářela transformační programy v několika středoevropských společnostech a v rámci McKinsey rozvíjela firemní diverzitu, včetně studie pro bono Uvolnění plného potenciálu žen v českém byznysu. Jako součást svého programu MBA na Harvard Business School spolupracovala na tvorbě Autentického a integrovaného leadershipového modelu. Žije v Praze se svým manželem a třemi dětmi. 
Reklama

Nechte si zaslat aktuální číslo Marie Claire až domů za stejnou cenu jako na stáncích po celé České republice. Neplaťte ani poštovné! Objednávejte zde.  ​

POSLECHNĚTE SI I NÁŠ PODCAST SUPERŽENY S RADKOU DOHNALOVOU:

Radčiny tipy, jak se nezbláznit na home office:

Za mě je spojnicí pro úspěšný pobyt na homeoffice disciplína, ať už sebedisciplína nebo při spolupráci s ostatními. 

Režim: Na prvním místě u mě stojí plánování a režim každého dne. To znamená umět si zorganizovat čas a vybalancovat práci, péči o rodinu, ale také o sebe. Pokud je tedy pro vás důležitý sport, rozhodně najděte čas a prostor, kdy se mu budete moct bezpečně věnovat. Já třeba vyrážím každý den brzy ráno na skialpy, což je skvělé nejen pro pohyb na čerstvém vzduchu, ale také jako prostor pro přemýšlení a možnost být chvíli o samotě a nabít se na celý den - je to takový můj každodenní me-time. 

Jasnost: V ATAIRU jsme zavedli pravidelné ZOOM meetingy, kde se vzájemně informujeme, kdo na čem pracuje a koho z týmu případně potřebujeme pro naše projekty. Jednou z našich firemních hodnot je jasnost, kterou teď můžeme posilovat, protože informace na dálku se často ztrácí nebo lidem chybí kontext. Je proto nutné vyčlenit si čas na dotazy a vyjasňování. Tím prvkem naprosté disciplíny, kterou očekávám od sebe i od svého týmu, je precizní dokumentace a projektový management skrze už tolik diskutované digitální nástroje. 

Hygiena: a tím nemyslím jen tu osobní, ale také psychickou. Na sledování zpráv mám vyhrazený čas pouze 2x denně a pečlivě si vybírám kvalitní zdroje zpráv a dat, které mi pomáhají průběžně přerámovávat moje porozumění tomu, co se aktuálně děje a jak to zasáhne naši budoucnost. 

Čas utříbit si myšlenky: pokud jste v roli lídra a máte potřebné informace, pak asi nemyslíte jen na svou vlastní budoucnost, ale také na budoucnost vaší organizace. Společnost čekají v post-koronavirovém světě velké výzvy a jen pár lidí jich dokáže využít. A proto si v této situaci vyčleňuji pravidelný čas na přemýšlení o re-inventování celého stávajícího businessu s cílem mít větší dopad a více využívat nové technologické nástroje.   

Spojení s lidmi: Čas strávený doma nám paradoxně dává spoustu příležitostí být ve spojení nejen s nejbližšími, ale i s lidmi, se kterými jsme nebyli dlouho v kontaktu. A vybízí i ke kreativitě. S kolegy se denně snažíme udržet si smysl pro humor a naši komunikaci už protkaly také fotky a videa ze soukromého života. A pokud je čistota půl zdraví, tak právě humor, dobré vztahy a psychická pohoda jsou ta druhá půlka. A zdraví teď potřebujeme nejvíce!   

Čtěte také: HOMEOFFICE 101: Martina Schiestlová ví, že i při práci na dálku záleží na osobním přístupu

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama
Reklama
Reklama