Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

HOMEOFFICE 101: Martina Grygar Březinová říká “Keep calm and carry on” 

Text: Martina Grygar Březinová, Foto: Unsplash, Archiv/26.3.2020
Martina Grygar Březinová kariéru zahájila v auditorské společnosti PricewaterhouseCoopers, poté přestoupila do Eurotelu. Od roku 2006 působila jako finanční ředitelka společnosti Sodexo Benefity, od roku 2010 pak 6 let stála v jejím čele. Dnes je konzultantkou ve společnosti Egon Zehnder a říká o sobě: "Pomáhat lídrům rozvinout naplno jejich potenciál a objevovat, kam mohou nasměrovat své schopnosti, aby změnili svět k lepšímu, je nejvíce inspirativní a uspokojivá část mé práce." 

Nechte si zaslat aktuální číslo Marie Claire až domů za stejnou cenu jako na stáncích po celé České republice. Neplaťte ani poštovné! Objednávejte zde.  

POSLECHNĚTE SI I NÁŠ PODCAST SUPERŽENY S MARTINOU GRYGAR BŘEZINOVOU: 

Propagátorkou flexibility a Home Office jsem už léta. To, že mám Home Office najednou každý den, v kombinaci s domácím vzděláváním sedmiletého syna, je ovšem výzva. Po dvou týdnech se už tato výzva spíše stala každodenní realitou. 

Můj respekt k naší škole a synově učitelce je ještě prohloubil  
Viktor si na nový styl výuky zpočátku hůř zvykal. Chybí mu kamarádi a Montessori interaktivní styl výuky. Směřujeme více a více do doby digitální, ale pro prvňáka nejsou dlouhé časy na obrazovkách ideální. Školu přes počítač má hodinu denně a zbytek je na nás. Společně s manželem a dalšími členy rozšířené rodiny Vikiho podporujeme při zvládnutí jeho denního plánu. Jednou týdně se online potkáváme s rodiči dalších prvňáčků a učitelka Radka nám pomáhá s tím, jak nečekanou domácí výuku zvládnout. 

Můj život dostal řád 
Většinu dnů chodím spát se slepicemi a vstávám s ranním rozbřeskem. Ráno se snažím udělat co nejvíce práce než synovi kolem desáté skončí škola a u jeho online výuky vyřizuji jednodušší maily. Na home workingu je i manžel a každý pro svou práci máme klidný kout. 

Syn ví, kdy mluvím přes Zoom s kolegy a že v té chvíli není problém mi sedět na klíně. Respektuje ale, že při hovorech s klienty se to nesmí. Ale jsme v tom všichni společně, takže dětí na kamerách už jsem viděla za ty dva týdny dost a vždycky atmosféru spíše odlehčily. Je určitě nepříjemné, že se omezil osobní kontakt, avšak díky technologiím to není tak strašné – s kolegy z týmu se vidím každý den. 

Čas tolerance a empatie 
Současné nastavení je o velké dávce tolerance všech zúčastněných. A taky pochopení. Každý se na současnou situaci díváme ze svého úhlu pohledu. Pokud ho rozšíříme o úhel pohledu jiných, tak věci najednou mají jiný odstín. Pracuji v globální firmě a diskuse s kolegy z celého světa mi do života přinášejí mnoho barev. Přiznávám, že je to teď někdy blázinec. Poslední týdny jsem měla práce opravdu dost a do toho jsem pomáhala Vikimu se školou. 

Sdílení kolegyně z Číny o tom, jak byla doma 37 dní v karanténě či kolegyně z Německa, která žije sama a sama i tráví poslední týdny. Pro každého z nás je současná situace výzva jinak. A uvědomit si to, je prostor pro rozvoj empatie. Máme mnoho nástrojů na komunikaci. A v uplynulých dnech jsem si více než jindy uvědomila, že ne všechny se hodí na všechna sdělení. Někdy je lepší psát, jindy by se mělo vždy volat. A rozdílů mezi introverty a extroverty jsem si snad nikdy nevšímala více než teď. Pokud empatii a toleranci posílíme, je to skvělá deviza do života po COVID-19. 

Smích a nadhled 
Internet je plný negativních projekcí, komentářů a zpráv. A já je začala tak trochu vypouštět. Vím, že když jsem v pohodě já a manžel, tak syn je v klidu. A tak se místo hejtů a katastrofických scénářů raději každý den něčemu zasměju. A i když jsou momenty, kdy mi do smíchu není, tak si řeknu své Churchilovské oblíbené: Keep calm and carry on. 

Čas pro sebe 
První týden mi velmi připomínal dobu, kdy byl Viki hodně malý, a já chodila do práce. Můj čas se dělil de facto jen mezi něj a práci. A taky si pamatuji, jak jsem v té době byla unavená. Takže vím, že můj čas je pro mě důležitý. Máme to kousek do lesa a pro vyčištění hlavy mi stačí i krátká procházka o samotě. A o víkendu bych ráda vyběhla, což jsem měla v plánu už rok a pořád jsem to odkládala. 

S rouškou to bude asi výzva. Ale ve finále výzvy jsou to, kdy se učíme o sobě a druhých nejvíc. 

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama