Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

HOMEOFFICE 101: Martina Grygar Březinová říká “Keep calm and carry on” 

Text: Martina Grygar Březinová, Foto: Unsplash, Archiv/26.3.2020
Martina Grygar Březinová kariéru zahájila v auditorské společnosti PricewaterhouseCoopers, poté přestoupila do Eurotelu. Od roku 2006 působila jako finanční ředitelka společnosti Sodexo Benefity, od roku 2010 pak 6 let stála v jejím čele. Dnes je konzultantkou ve společnosti Egon Zehnder a říká o sobě: "Pomáhat lídrům rozvinout naplno jejich potenciál a objevovat, kam mohou nasměrovat své schopnosti, aby změnili svět k lepšímu, je nejvíce inspirativní a uspokojivá část mé práce." 
Reklama

Nechte si zaslat aktuální číslo Marie Claire až domů za stejnou cenu jako na stáncích po celé České republice. Neplaťte ani poštovné! Objednávejte zde.  

POSLECHNĚTE SI I NÁŠ PODCAST SUPERŽENY S MARTINOU GRYGAR BŘEZINOVOU: 

Propagátorkou flexibility a Home Office jsem už léta. To, že mám Home Office najednou každý den, v kombinaci s domácím vzděláváním sedmiletého syna, je ovšem výzva. Po dvou týdnech se už tato výzva spíše stala každodenní realitou. 

Můj respekt k naší škole a synově učitelce je ještě prohloubil  
Viktor si na nový styl výuky zpočátku hůř zvykal. Chybí mu kamarádi a Montessori interaktivní styl výuky. Směřujeme více a více do doby digitální, ale pro prvňáka nejsou dlouhé časy na obrazovkách ideální. Školu přes počítač má hodinu denně a zbytek je na nás. Společně s manželem a dalšími členy rozšířené rodiny Vikiho podporujeme při zvládnutí jeho denního plánu. Jednou týdně se online potkáváme s rodiči dalších prvňáčků a učitelka Radka nám pomáhá s tím, jak nečekanou domácí výuku zvládnout. 

Můj život dostal řád 
Většinu dnů chodím spát se slepicemi a vstávám s ranním rozbřeskem. Ráno se snažím udělat co nejvíce práce než synovi kolem desáté skončí škola a u jeho online výuky vyřizuji jednodušší maily. Na home workingu je i manžel a každý pro svou práci máme klidný kout. 

Syn ví, kdy mluvím přes Zoom s kolegy a že v té chvíli není problém mi sedět na klíně. Respektuje ale, že při hovorech s klienty se to nesmí. Ale jsme v tom všichni společně, takže dětí na kamerách už jsem viděla za ty dva týdny dost a vždycky atmosféru spíše odlehčily. Je určitě nepříjemné, že se omezil osobní kontakt, avšak díky technologiím to není tak strašné – s kolegy z týmu se vidím každý den. 

Čas tolerance a empatie 
Současné nastavení je o velké dávce tolerance všech zúčastněných. A taky pochopení. Každý se na současnou situaci díváme ze svého úhlu pohledu. Pokud ho rozšíříme o úhel pohledu jiných, tak věci najednou mají jiný odstín. Pracuji v globální firmě a diskuse s kolegy z celého světa mi do života přinášejí mnoho barev. Přiznávám, že je to teď někdy blázinec. Poslední týdny jsem měla práce opravdu dost a do toho jsem pomáhala Vikimu se školou. 

Sdílení kolegyně z Číny o tom, jak byla doma 37 dní v karanténě či kolegyně z Německa, která žije sama a sama i tráví poslední týdny. Pro každého z nás je současná situace výzva jinak. A uvědomit si to, je prostor pro rozvoj empatie. Máme mnoho nástrojů na komunikaci. A v uplynulých dnech jsem si více než jindy uvědomila, že ne všechny se hodí na všechna sdělení. Někdy je lepší psát, jindy by se mělo vždy volat. A rozdílů mezi introverty a extroverty jsem si snad nikdy nevšímala více než teď. Pokud empatii a toleranci posílíme, je to skvělá deviza do života po COVID-19. 

Smích a nadhled 
Internet je plný negativních projekcí, komentářů a zpráv. A já je začala tak trochu vypouštět. Vím, že když jsem v pohodě já a manžel, tak syn je v klidu. A tak se místo hejtů a katastrofických scénářů raději každý den něčemu zasměju. A i když jsou momenty, kdy mi do smíchu není, tak si řeknu své Churchilovské oblíbené: Keep calm and carry on. 

Čas pro sebe 
První týden mi velmi připomínal dobu, kdy byl Viki hodně malý, a já chodila do práce. Můj čas se dělil de facto jen mezi něj a práci. A taky si pamatuji, jak jsem v té době byla unavená. Takže vím, že můj čas je pro mě důležitý. Máme to kousek do lesa a pro vyčištění hlavy mi stačí i krátká procházka o samotě. A o víkendu bych ráda vyběhla, což jsem měla v plánu už rok a pořád jsem to odkládala. 

S rouškou to bude asi výzva. Ale ve finále výzvy jsou to, kdy se učíme o sobě a druhých nejvíc. 

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama
Reklama
Reklama