Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Holky baví technika! Kariérní Girls Day je tu pro ně

Text: Ludmila Hamplová, Foto: Unsplash/21.4.2019
Jestli právě přemýšlíte nad svou kariérní budoucností, zapište si 25. dubna do kalendáře. Na tento den připadá už 7. ročník kariérního dne pro dívky Girls Day, který se uskuteční v Mladé Boleslavi, Praze, Plzni a Olomouci.

Tohle pro holky není! Holky na matematiku ani na fyziku nemají buňky. Těžko můžou být dobré v něčem, čemu stejně nerozumí. To jsou jen některé z předsudků, které stále existují a ovlivňují budoucnost mladých žen a dívek. Změnit to chce mezinárodní Den dívek v ICT (Girls in ICT Day), který tradičně připadá na poslední čtvrtek v dubnu a různé akce s ním spojené probíhají ve 166 zemích světa. Cílem této akce je povzbudit zájem dívek o technické obory. Pro dívky je seberealizace v perspektivních oborech vodítkem k osobnímu růstu, informační a digitální gramotnosti, motivací ke studiu a cestou k ekonomické soběstačnosti. Přesto dívky stále ještě často žijí pod vlivem stereotypů spojených s představami o tradičních rolích žen ve vztahu k povolání. Dívky tak musí překonat řadu překážek, pokud se chtějí prosadit v technických oborech.

Vyzkoušejte si programování i práci s virtuální realitou
Letošní Girls Day připadá na 25. dubna a je s nám spojena řada různých aktivit. Tento den si dívky samy vyzkouší programování a kódování, projektování, konstruktérství, práci s virtuální realitou nebo s drony. Účastnice tak mohou načerpat inspiraci pro svou budoucí studijní či pracovní kariéru. Girls Day je otevřený všem středoškolačkám i studentkám vyšších odborných a vysokých škol, účast je pro ně zdarma.

Hlavním partnerem akce je Škoda Auto, a. s., která zve dívky do svého mladoboleslavského závodu těmito slovy: „Holky k autům patří! Proto všechny středoškolačky a vysokoškolačky, které vidí svou budoucnost ve světě vědy a techniky vítáme ve ŠKODA AUTO s otevřenou náručí. Jako hlavní partner Girls Day pro ČR jsme pro dívky připravili den nabitý inspirací, zážitky a zábavou. Přijeďte do Mladé Boleslavi poznat, jak vznikají nejnovější automobily značky ŠKODA, projít si moderní školící centrum a seznámit se se studentkami a čerstvými absolventkami, které v automobilce už působí.“

Firmy připravily program s jedinečnou příležitostí seznámit se s technologiemi a činnostmi, které jsou budoucností moderních provozů. Girls Day je pak také prostorem společného dialogu studentek a lidí z praxe, se kterými celý den spolupracují. Jako role models pak na dívky působí odbornice, které dokládají, že v technických oborech je pro ženy místo a uplatnění. Pražské firmy zastoupí Vodafone, Ricardo Prague, MSD IT, Průmstav a SMP CZ. Girls Day však není jen záležitostí hlavního města. V plzeňské firmě Konplan se letos Girls Day koná již podruhé. Moravské firmy tentokrát zastupuje Tesco SW v Olomouci.

Více ženských talentů je něco, co potřebují samotné firmy. Už jen proto, že kvalifikované pracovní síly je na trhu nedostatek. A navíc společnosti, které mají vyrovnanější zastoupení žen a mužů mezi svými lidmi, jsou schopné lépe reflektovat potřeby svých zákazníků a zákaznic. Díky tomu pak dokáží přicházet s inovativními produkty a řešeními a dosahují lepších výsledků a konkurenceschopnosti. Tyto výhody pro trh práce se pak odráží také v dobré kondici ekonomiky soukromého i veřejného sektoru.

Čtěte také:
Kariéra ve vědě či IT? Českým dívkám chybí inspirace
#BossLady – aneb úspěch doopravdy, vážně není zadarmo
Češky pořád vydělávají o 22 % méně než muži. Změní se to?

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole