Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

H&M Foundation přispělo 500,000 USD sbírce fondu COVID-19 Solidarity Response Fund

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Unsplash/17.3.2020
Covid-19 Solidarity Response fond je v současné době jediný způsob, jak mohou jednotliví dárci a další charitativní dárci přispět k celosvětovému úsilí WHO.

COVID-19 Solidarity Response Fond je první sbírkou svého druhu a vznikla za účelem získání finančních prostředků na podporu výzkumu vakcín, testů a léčby, ale i za účelem zajištění potřebných zásob lékařským pracovníkům. Jejím cílem je také zabezpečit, aby byly připraveny všechny země, především ty s nejslabšími systémy zdravotnictví. Tento fond, který má několik hlavních podporovatelů včetně Facebooku a Googlu, vznikl na žádost Světové zdravotnické organizace (WHO). Dnes přispěla nezisková nadace H&M Foundation 500 000 USD na záchranu životů právě díky tomuto fondu.

Tento nadační dar H&M Foundation podpoří okamžité celosvětové úsilí WHO o sledování a pochopení šíření viru, zajištění péče pracovníků v první linii, a o urychlení vývoje vakcíny, testy a léčbu.

"Nemoci hranice nerespektují, a proto jsem moc vděčná, že H&M Foundation uznalo tento problém jako globální, který také vyžaduje globální řešení na kterém se budou všichni podílet,” řekla Elizabeth Cousens, prezidentka a generální ředitelka nadace OSN. "Jejich příspěvek do tohoto historického fondu podpoří práci Světové zdravotnické organizace, která pomůže všem zemím předcházet, odhalovat a reagovat na COVID-19, zejména tam, kde jsou potřeby největší.""Rostoucí pandemie COVID-19 se týká nás všech a Světová zdravotnická organizace odvádí nesmírně důležitou práci při vedení a řízení tohoto globálního úsilí. Doufáme, že se více organizací a jednotlivců připojí a pomůže, protože dary jsou pro Fond Solidarity Response COVID-19 důležité, aby pokryly potřeby financování v této rychle se měnící situaci," řekl Karl-Johan Persson, člen představenstva H&M Foundation.

Země se s vývojem pandemie COVID-19 budou na tuto celosvětovou epidemii muset připravit a reagovat na ni, a proto se očekává, že se zvýší potřebné finanční prostředky.

"Všichni zažíváme mimořádnou situaci, která vyžaduje co nejvíce úsilí. Příspěvek H&M Foundation bude použit na ochranu zranitelných pacientů a zdravotnických pracovníků v první linii prostřednictvím zřízení jednotek intenzivní péče a přístupu k ochranným prostředkům. Povzbuzujeme všechny, kteří se chtějí zapojit a pomoct," řekla Diana Amini, globální manažerka nadace H&M Foundation.

Jak tento fond podpořit a více informací o něm naleznete na: www.COVID19ResponseFund.org.

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole