Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Hledáte perfektní doplněk? Vsaďte na zlaté náušnice

4.3.2019
Každá žena je jiná. Některá ráda nosí každý den něco jiného a podle toho volí i různé doplňky, jiná se pořádně „vyparádí“, jen když se chystá na nějakou nóbl akci, a další má pár svých oblíbených kousků, na které nedá dopustit.
Reklama

Ať už jste taková, či maková, anebo ještě úplně jiná, alespoň jedny diamantové nebo zlaté náušnice byste ve své klenotnici mít měla.

Kdo by neznal slavnou hlášku Coco Chanel o „malých černých (šatech)“, anglicky little black dress. Myslela tím šaty, jejichž hlavními charakteristikami je univerzálnost a elegance. A právě takové náušnice vám pomůžeme vybrat.

Zlaté náušnice pecky s diamantem

Snad nejvíc se představě „malých černých“ blíží jednoduché diamantové pecky. Hodí se pro velice slavnostní chvíle, ale klidně i pro nedělní procházku městem. Pokud vám dělá starost cena, zbytečně si přiděláváte vrásky. V ateliéru KLENOTA v centru Prahy pořídíte jednoduché diamantové náušnice již zhruba od 4 tisíc. Diamanty už dávno nejsou nedostupný luxus.

Klasické kruhy: méně je více

Tak jako pecky i kruhy patří k naprosto základním designům. Nemluvíme teď ovšem o obřích zlatých náušnicích, které „frčely“ v některých minulých dekádách a občas se opět vrátí na výsluní. I ty mají své kouzlo, ale v našem hledání univerzálního doplňku by neobstály. Nadčasové elegance dosáhnete s minimalističtějšími kruhovými náušnicemi o průměru zhruba 1,5 až 2 centimetry.

V hlavní roli barvy

Pokud usilujete o co nejuniverzálnější „look“, s barvami na to musíte jít trochu opatrně. Zatímco diamantové pecky se hodí skutečně ke všemu, náušnice s výrazným drahokamem možnosti kombinací trochu omezují. Na druhou stranu – pokud se většina vašich každodenních i slavnostních outfitů nese právě v duchu „malých černých“, náušnice s drahým kamenem dodá vašemu vzhledu dotyk jedinečnosti a hravosti. Zkuste třeba sytě zelený smaragd nebo královsky červený rubín ve žlutém zlatě.

Drahokamy samozřejmě můžete sladit i s barevným oblečením, chce to ale trochu plánování. Pokud barvy s oblibou střídáte, volte například modrý safír nebo třeba jemně růžový morganit, kterým to sluší s většinou dalších barev.

Krása se skrývá v detailech

Možná si říkáte, že se v tom hledání nadčasovosti tak trochu ztrácí naše jedinečnost. Nebyla by to nuda, kdyby každá společenská událost byla plná dam v černých šatech s diamantovými peckami v uších?

Jak tedy získat univerzální doplněk pro nejrůznější příležitosti a přitom si zachovat originalitu a vystoupit z řady? Vsaďte na klasické materiály, jako jsou diamanty v kombinaci se zlatem, ale zvolte nápaditý design. I minimalistický šperk může překvapit a přitáhnout obdivné pohledy. Vyzkoušejte třeba visací náušnice inspirované medailonkem na krk, kruhy s mini přívěskem v podobě zlaté kuličky nebo geometrické motivy.

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama
Reklama
Reklama