Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Harry a Meghan se vzdali svých královských povinností 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images, Instagram/9.1.2020
Zde je jejich prohlášení.  
Reklama

Po velmi stresujícím, vyčerpávajícím roce učinili Harry a Meghan velmi závažné rozhodnutí, které skrývali až do posledních minut. Po spekulacích, že se přestěhují do zahraničí, či změní povolání konečně prolomili mlčení a vydali veřejné prohlášení, že odstupují ze svých povinností “starších” členů královské rodiny.  

“Po mnoha měsících reflektování a vnitřních diskuzí jsme zvolili tento rok změnu. Chceme začít hrát v této instituci novou, progresivní roli,” uvedli. Máme v úmyslu odstoupit jako “starší členové královské rodiny” a začít pracovat, abychom se stali finančně nezávislými, přičemž budeme stále plně podporovat její výsost královnu. Je to vaše povzbuzení, především v posledních letech, díky kterému se cítíme na tento krok připraveni.” 

Celé prohlášení pokračovalo: “Nyní plánujeme rozdělovat náš čas mezi Velkou Británií a Severní Amerikounadále ctít naši povinnost vůči královně, Společenství národů a vůči patronům. Tato geografický rovnováha nám umožní vychovat našeho syna v respektu ke královským povinnostem, a to poskytne naší rodině prostor začít novou kapitolu a zaměřit se na uvedení nové charitativní entity.”  

“Těšíme se v brzké době na sdílení dalších podrobností tohoto vzrušujícího kroku a nadále budeme spolupracovat s jejím veličenstvem královnou, princem z Walesu, vévodou z Cambridge a všemi relevantními stranami. Do té doby, prosím přijměte naše nejhlubší díky za vaši trvalou podporu. Vévoda a vévodkyně ze Sussexu.”  

Čtěte také: Už i britská královna se vzdala pravých kožešin 
 

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama
Reklama
Reklama