Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

HANA SOUKUPOVÁ: Začátek těhotenství mi naháněl hrůzu

text: BarBara Häckelová, Jan BouBlík, foto: Julio Feroz/19.6.2020
Hana Soukupová - tvář spojená s měnícím se světem módy. Mění se i její život? A pomohla jí v krizi mateřská intuice?  

Vzpomenete si, kdy jste si uvědomila, že situace kolem koronaviru vážně ovlivní i vaši rodinu? Že to nebude jen ta zpráva z titulků novin?
Sledovali jsme zprávy o tom, jak se virus šíří do Evropy. Když přišla na řadu Itálie, ihned mě napadlo, že Španělsko bude druhé na řadě. A pak, to bylo koncem února, jsme s manželem začali zvažovat, zda by děti měly i nadále chodit do školy. Byl to nakonec první březnový týden, kdy jsme se rozhodli je nechat doma, tedy asi tak dva týdny před vyhlášením oficiální karantény ve Španělsku. Je to zvláštní... Nejsem si jistá, zda to byl nějaký mateřský instinkt, nebo nám jen celkově došlo, že ta situace bude závažná, ale pamatuji si, že v domě se zásobami jsem se uzavřeli ještě o něco dříve než naši přátelé.

Uzavřená daleko od své původní domoviny ve svém domě na Mallorce... Jak jste s rodinou karanténu prožívali?
Jsem ten typ člověka, co miluje pobyt venku, takže pro mne bylo až nepřirozené být stále jen doma. Ale po chvíli jsem se zklidnila a začala si užívat čas s dětmi a různými domácími projekty. Žijeme na Mallorce v horách, takže jsme měli to štěstí, že jsme stále mohli podnikat procházky do přírody v okolí. Vím, že mnoho lidí tohle udělat nemohlo, takže jsme si venku hráli, sportovali, zahradničili a hráli si s našimi opicemi a poníkem. Strávili jsme společně hodně času jako rodina. Na tohle nikdy nezapomenu, když si to zpětně procházím, jsem vděčná za to, jak blízko jsme si zase jako rodina byli.

V srpnu se vám má narodit miminko, je – i vzhledem k uplynulým měsícům – toto těhotenství jiné než ta předchozí?
Začátek těhotenství mi naháněl hrůzu. Sledovat vlastní těhotenství a zároveň aktuality o tom, jak se virus šíří... Ale posledních pár měsíců se prostředí na Mallorce trochu zlepšilo, myslím tím, že i lidé začali být více uvolnění a přestali se bát.

Těší se vaše děti na příchod sourozence?
Malá Ella dokonce své nastávající sestřičce vyklidila půlku vlastní skříně a Finn si zas předsevzal, že ji naučí sporty. Způsob, jakým nad tím přemýšlejí, mě někdy tak mile dojímá. Těším se, až budeme ještě větší rodina.

Celý článek si přečtete v letním dvojčísle Marie Claire, které najdete právě teď na stáncích nebo si ho můžete objednat na našem webu. Doprava zdarma! 

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama