Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

HANA BOXANOVÁ: "Nezkoušejte přesně předpovídat budoucnost, připravte se na ni"

Foto: Archiv/30.7.2019
Hana Boxanová závodně tancuje a pracuje jako oblastní ředitelka ve společnosti Golden Gate, která se zabývá investicemi do fyzického zlata a stříbra. Proč je jejím cílem dostat kousek zlata a stříbra do každé české domácnosti a jak se k této práci vůbec dostala?

Dříve jste pracovala v oblasti farmacie? Co přesně jste dělala?
Pracovala jsem téměř 15 let v české pobočce globální farmaceutické společnosti Eli Lilly. Prošla jsem obchodem i marketingem, po "baťovsku", od píky. Od pozice farmaceutického reprezentanta, přes produktového manažera a vedoucího obchodních týmů, až po senior management - pracovala jsem jako Corporate affairs manažer, marketingová ředitelka, nakonec v různých funkcích v týmu pro střední a východní Evropu.

Proč jste se rozhodla farmacii opustit?
V Eli Lilly jsem měla práci snů – uváděli jsme na český a slovenský trh nové léky, doslova měnili lidem životy – a já byla nesmírně vděčná, že jsem toho mohla být součástí. Ale když se mi narodil třetí syn uvědomila jsem si, že se již do korporátního byznysu nemůžu vrátit. Byla jsem v situaci jako dnes mnoho mých klientů – trávila jsem v práci tolik času i z důvodu, abych vydělala peníze pro rodinu a přitom se nenaučila, jak finanční systém a peníze skutečně fungují. Bohužel na to doplácí právě nejčastěji ti kteří celý život tvrdě pracují a šetří a o své peníze přicházejí – díky tomu, že buď investují špatně, nebo (bohužel velmi často) neinvestují vůbec.

Pracujete ve společnosti, která se zabývá investicemi do fyzického zlata a stříbra. Jak jste se k této práci dostala?
Navštívila jsem ekonomickou konferenci Vyšehradské fórum a zamilovala jsem se do myšlenky Cyklů bohatství. Do myšlenky toho, že každá změna a krize je vždy největší příležitostí pro připravené. Jak řečtí filozofové, tak moderní ekonomové říkají – nezkoušejte přesně předpovídat budoucnost, připravte se na ni.

Investujete sama do zlata a stříbra?
Samozřejmě! Jsem svůj největší a nejnadšenější klient. Ráda říkám, že jsem extrémista, hlavně co se stříbra týče. Vlastně nejdříve jsem se zajímala o investice do drahých kovů jako klient, teprve později profesně.

V čem je to dobré?
To nejlepší, co kdo kdy vymyslel, je pravidlo diverzifikace – rozdělení majetku do několika částí. Všichni dnes mají finanční produkty. Ale po tolika letech hojnosti a růstu lidé jako by zapomněli na to, že ekonomika se pohybuje v cyklech. A drahé kovy mají tu zásadní vlastnost, že jdou opačným směrem než většina finančních produktů. Velmi dobře fungují jako pojistka proti nejistotě, nestabilitě a krizi. Nassim Taleb popisuje, že z nejistoty je třeba těžit. V samotném úvodu své knihy Antifragilita píše: „zvedne-li se vítr, svíčka zhasne, ale oheň se rozhoří“. Jsem přesvědčená, že právě zlato a stříbro se bude chovat jako oheň.

Co přesně vaše práce obnáší?
Je to služba klientům. Vysvětlujeme lidem, jak pro sebe využít Cykly bohatství, že zlato není jenom pro bohaté, proč je důležité ho vlastnit a kdy ho nakupovat. Společně s týmem otevíráme regionální kanceláře, abychom zlato a stříbro přiblížili ke klientům a udělali z něj tak běžnou záležitost, jako je stavební spoření. Naším cílem je dostat kousek zlata a stříbra do každé české rodiny. A udělat to včas.

Kdy jste začala tancovat?
Společenskému tanci jsem propadla díky taneční škole Evy a Petra Bartůňkových ve 44 letech a tak mohu potvrdit, že nikdy není pozdě začít plnit si své sny. Věnuji se tancování Pro-AM, což je tanec profesionála (častěji tanečního partnera) s amatérem, podobně, jako např. ve Stardance.

Vždycky jste chtěla tancovat závodně?
Ne, to určitě ne, na první soutěži, když začala hrát hudba, bylo mi jako při porodu – říkala jsem si vyděšeně, proč já se do toho pustila, ale už to nešlo zastavit. Ještě jsem ten stres z vystupování nepřekonala. Ale znám se a vím, že funguji jen úkolově, a kdybych si nedala cíl, nedonutila bych se často přemoci únavu a jít trénovat.

Jak relaxujete?
Miluji Jizerské hory, knížky a čím dál tím víc také čas strávený s přáteli. A nevím, jestli se to dá nazvat relaxem, ale pro mě to relax je – moc ráda se učím.

Máte nějaký recept na to, jak skloubit kariéru s rodinným životem?
Stále takový recept hledám, ale nechci se trápit tím, že nejsem ve všech oblastech dokonalá. Podobně jako v investování jen respektuji to, že i život probíhá v cyklech. Když byli synové hodně malí, kromě nich a práce nic jiného neexistovalo, neměla jsem čas na přátele ani na sebe. Postupně to napravuji a učím se doplňovat energii pro sebe, abych ji pak mohla rozdávat. Věřím, že když je máma šťastná, tak je spokojená i rodina.

Je něco, čeho v životě litujete? Co byste třeba dnes udělala jinak?
Lituji jen toho, že den má jen 24 hodin. Ano, byla jsem (a stále někdy jsem) zbrklá a netrpělivá, do všeho skáču po hlavě, ale vždy všechno dělám naplno a nejlépe, jak v danou chvíli dokážu. Mám pravidlo, že když den nebyl mým přítelem, byl mým učitelem.

Máte nějaké nesplněné sny?
Mám jich spoustu a neustále přibývají nové. Mám seznam míst, kam bych se chtěla podívat, ráda bych opět začala jezdit na koni, chci se naučit další cizí jazyky.. ale asi jako většina lidí, chci být prostě šťastná. A štěstí pro mě znamená mít svobodu dělat to, co mám ráda a být s lidmi, na kterých mi záleží.

Čtěte také:
Pes v práci? Ano! Je to dobré pro vaše duševní zdraví 
Co dělat, když peněženka zhubne na kost?
Místo oběda do posilovny? Aktivní odpočinek zlepší váš pracovní výkon

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama