Přejít k hlavnímu obsahu

Gucci řekl NE pravé kožešině i angoře!

Pravá kožešina si vybárá mnohem vyšší daň než umělá.
text: Tatiana Urbanová, Foto: Unsplash/9.7.2018
Můžete značku Gucci milovat ještě o něco více, než teď? Ano, i to je možné. 

Stále více a více módních domů začíná dbát na ochranu zvířat, udržitelnost a ekologii. Pravou kožešinu již krom jiných nepoužívají velikání jako Calvin Klein, Hugo Boss, Giorgio Armani, Maison Margiela, Vivienne Westwood, Donatella Versace, Jimmy Choo, Michael Kors, Donna Karan/ DKNY, Tommy Hilfiger, Ralph Lauren, The Kooples a samozřejmě Stella McCartney. 

 

 

V řijnu loňského roku rozšířila řady tohoto seznamu i značka Gucci, která již do své kolekce jaro/léto 2018 tento materiál nezahrnula. Společenská odpovědnost patří k základním hodnotám této firmy, a proto nezůstává jen u kožešiny, ale nyní firma oznámila, že přestává užívat i angoru. Angora je vlna vyrobena ze srsti měkkých a načechraných králíčků a oragizace PETA již několikrát upozorňovala na fakt, že 90% její produkce pochází z Činy, kde jsou pravidla ohledně zacházení se zvířaty často velmi kruté. 

PETA také minulý týden oznámila, že přesvědčila i společnost Asos, aby zakázala mohér a od ledna 2019 nenajdete na tomto online shopu ani žádný kašmír, hedvábí či peří. 

 

Reklama
Reklama
Reklama
Aktuální číslo
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole