Přejít k hlavnímu obsahu

Goerge R. R. Martin konečně odhalil, proč zabíjí všechny naše oblíbené postavy ve Hře o trůny! 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: HBO/13.8.2018
Přijímáme sázky. Kdo si myslíte, že zemře v blížící se nové sérii?

Pokud sledujte Hru o trůny, asi jste se už naučila příliš nelpět na svých oblíbených postavách, protože často velmi překvapivě zemřou. Autor knižní předlohy tohoto veleúspěšného seriálu HBO přiznal, co ho tak přitahuje na zabíjení často i velmi klíčových jedinců. Mnoho fanoušků do této chvíle diskutovalo o tom, že to má co do činění s jeho problémy se skrytou agresivitou, ovšem tyto předpoklady se nikdy nepotvrdily. Dokonce to ani není tím, že by George R. R. Martin tajně nesnášel své čtenáře. Naopak. 

Ve skutečnosti se nechal inspirovat jinou fantasy knihou. Tou je legendární Pán Prstenů od J. R. R. Tolkiena. Když tuto sérii Martin četl jako dítě, velmi ho to poznamenalo. Pro rozhovor s PBS uvedl: “Gandalf zemřel! Nedokážu ani vysvětlil, jaký dopad to na mě mělo, když mi bylo třináct let.”  

Martin již zabil nespočet našich oblíbenců. Začalo to (SPOILER) již v první sérii, kdy se zbavil Neda Starka, se kterým začala vlna vražedného běsnění, která vždy zdecimované fanoušky zvedla z křesel. S blížící se poslední sérií si můžeme být jistí, že ani spousta dalších hrdinů “to nedá”. I když pokud už není nutné budovat napětí do dalších dílů... no, budeme jim držet palce, aby přežili. 

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole