Přejít k hlavnímu obsahu

Gisele Bündchen chtěla spáchat sebevraždu 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/8.10.2018
Supermodelka nebo ne, stres módního průmyslu proniká do všech sektorů... 

Hnutí #MeToo mělo zásadní dopad ve světě filmových kamer a showbyznysu. Není tedy žádným překvapením, že zasáhlo i fashion scénu. Mnoho žen/modelek tak vystoupilo se svými zkušenostmi ohledně sexuálního obtěžování a hovoří o potřebě změny v celosvětovém měřítku. I svět módního pozlátka někdy umí ženy dostat na kolena. Právě o tom se rozepisuje ve své knize Lessons: My Path To A Meaningful Life modelka Gisele Bündchen. Dokonce zmiňuje, že byly doby, kdy se ocitla jen krok od spáchání sebevraždy... 

“Připadalo mi, že mě cokoliv kolem chce zabít. Nejdřív to byla letadla, potom výtahy, tunely, hotely, studia a automobily. Ve finále i můj vlastní byt. Všechno se stalo klecí, a já jsem byla uvězněné zvíře, které lapalo po dechu... Neviděla jsem z toho cestu ven a nedokázala jsem vystát už ani jeden další den, kdy bych se takhle měla cítit, “ otevřela se na toto téma Gisele ve své nové knize 

Bündchen byla objevena, když jedla Big Mac v McDonaldu ve čtrnácti letech ve svém rodném Sao Paolu v Brazílii. Stala se z ní jedna z nejlépe placených topmodelek všech dob a dnes chodí přehlídky pro ty nejprestižnější značky v branži. Ovšem není všechno zlato, co se třpytí. Každý úspěch má svou odvrácenou tvář. V jejím případě to byly začátky, kdy přemýšlela o sebevraždě. “Když si na to dnes vzpomenu, je mi úzko a chce se mi brečet. Chtěla bych té třiadvacetileté holčičce říct, že bude všechno v pořádku. Že její život vlastně ještě ani nezačal. Ale v té době se jevilo jako jediná možnost skočit...”  

Ve své knize také Gisele odhaluje svůj vnitřní “boj” s mateřstvím (spolu s manželem Tomem Bradym má dvě děti). “Když jsem se stala matkou, bylo to, jako bych ztratila část sebe. Jako by něco ve mně zemřelo. Byla jsem velmi nezávislou osobou a soustředila jsem se jen na sebe. Najednou jsem ale měla tuhle malou bytost a cítila jsem, že už nemohu dělat věci jako dříve. Bylo to pro mě těžké.” Modelka v knize dále přiznává, že tento svůj pocit konzultovala s odborníky a lékaři a pomohlo jí se soustředit na zdravý životní styl - mentálně i fyzicky.  

Vyjít na světlo světa se stinnými stránkami své osobnosti, za které víte, že vás společnost může odsoudit, není nic lehkého. Proto jsme na Gisele velmi pyšní a máme radost, že mají mladé dívky ve fashion průmyslu tak dobrý vzor.   

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole